Atletico Nacional po enajstmetrovkah do tretjega mesta

Getty Images/Matt Roberts

Nogometaši kolumbijskega Atletico Nacionala so v tekmi za tretje mesto na Svetovnem klubskem prvenstvu po enajstmetrovkah s 4:3 premagali mehiško Americo. Kolumbijci so v rednem delu zapravili vodstvo z 2:0.

Nogometaši Americe so v prvih dveh serijah zapravili oba strela in jasno je bilo, da bodo težko prišli do zmage. Odločilni gol je v petem strelu za Atletico dosegel Miguel Borja in slavje se je lahko začelo.

Na začetku tekme je kazalo na lahko delo za Atletico, ki je po vsega 26 minutah igra vodil z 2:0. Mrežo Americe je v šesti minuti z golom v lastno mrežo načel Miguel Samudio, 20 minut kasneje pa je vodstvo podvojil Alejandro Guerra.

A Mehičani so že v prvem polčasu dosegli gol za priključek in napovedali napeto nadaljevanje. Za 2:1 je v 38. minuti zadel Michael Arroyo in postavil rezultat prvega dela.

Atletico je bil skozi celotno srečanje boljši nasprotnik, a prednosti v drugem polčasu niso znali zadržati. V 66. minuti je America prišla do najstrožje kazni, ki jo je zanesljivo izvedel Oribe Peralta. Popolnega preobrata vendarle nismo videli, saj so se po strelih z bele točke na koncu zmage vendarle razveselili Kolumbijci.

Ob 11:30 se bo začel finale med Real Madridom in domačo Kashimo.