Pokalni futsal naslov vijoličastim

futsal.si

Proen Maribor je še drugič zapored postal prvak futsal pokala Terme Olimia. V finalu je ekipa trenerja Roberta Grdovića s 6:2 premagala KMN Bronx Škofije.

Mariborčani so zaradi kartona v polfinalu ostali brez prvega ideologa igre Alena Fetića., a vseeno zaigrali vrhunsko. Glavni igralec tekme je bil Matej Fideršek, okoli katerega se je danes vse vrtelo v taboru vijoličastih in že ob polčasu so Štajerci vodili 2:4, potem pa imeli v drugem delu vse vajeti igre v svojih rokah, še dvakrat premagali nasprotnikovega vratarja in zmagovalec je bil odločen.

Damir Puškar, vratar Proen Maribor: “Boljše smo pripravljeni kot Primorci. Vseh 40 minut lahko zdržimo tak tempo, strnili smo vrste, kljub poškodbam in kartonom smo prišli do naslova. Povsem zasluženo. Tudi zato, ker so Bronxom pošle moči, tehtnica se je nagnila v našo korist.

Trener Mariborčanov Robert Grdović, je dodal: “Vesel sem prve lovorike, ki sem jo osvojil kot trener v Sloveniji. V polfinalu smo imeli nekaj sreče. Danes smo dali vse do sebe, bili smo boljši. Ob kvaliteti je prišla do izraza tudi naša fizična pripravljenost.

Pokal Terme Olimia, finale.
KMN Bronx Škofije – Proen Maribor 2:6 (2:4)
1:0 Radiškovič (3.), 1:1 Fideršek (7.), 1:2 Kraljič (11.), 1:3 Čeh (14./10m), 1:4 Hasanbegović (17.), 2:4 Zajc (18.), 2:5 Fideršek (27.), 2:6 Fideršek (39.)