Nogometna nedelja na Poljskem pripadla Luki Zahoviću

Nogomet 24. Apr 202219:53 > 19:54 0 komentarjev
Luka Zahović je zabil gol na Poljskem. FOTO: Guliverimages.

Luka Zahović je bil v 31. krogu poljskega nogometnega prvenstva junak današnje zmage Pogona Szczecina proti varšavski Legii. Slovenski reprezentant je k uspehu svojega moštva, ki je slavilo s 3:1, prispeval dva zadetka in podajo.

Potem ko je Pogon sredi tedna s porazom na derbiju proti Rakowu z 1:2 utrpel hud udarec v boju za naslov prvaka, se je danes vrnil na zmagovalne tirnice. Na tekmi proti enajstouvrščeni Legii je slavil zmago s 3:1, pa čeprav je v 53. minuti zaradi rdečega kartona in ob izidu 1:1 ostal brez avstrijskega vezista Benedikta Zacha.

Ogromno zaslug za to je imel tudi Luka Zahović. Nekdanji član Maribora se je izkazal s prvim in drugim golom za svojo ekipo, ki ju je dosegel v 26. in 63. minuti, pri tretjem, pod katerega se je podpisal soigralec Kamil Grosicki, pa je prispeval asistenco.

Za slovenskega reprezentanta je to že deseti gol v poljskem prvenstvu in četrta asistenca. “Nedelja je pripadla Zahoviću,” so predstavo 26-letnega napadalca sicer pohvalili tudi poljski mediji.

Pogon z 18. prvenstveno zmago ostaja v igri za naslov poljskega prvaka, saj je doslej zbral le tri točke manj od Rakowa in Lecha, ki imata po 31. krogih enak izkupiček.