Olimpija in Maribor remizirala

Nogomet ostalo 27. Feb 202119:21 0 komentarjev
Grega Wernig

Večni derbi med Maribor in Olimpijo ni dal zmagovalca. Tekma v Ljudskem vrtu se je končala z rezultatom 1:1.

Ljubljančani so povedli že v 11. minuti srečanja. Čorić je izvedel prosti strel z leve strani in v kazenskem prostoru Maribora našel Antonia Delameo Mlinarja, ki je preskočil Špira Peričića in žogo z glavo poslal v mrežo Ažbeja Juga.

Maribor je do izenačenja prišel ob koncu prvega polčasa. Pod izjemen zadetek se je podpisal Aljoša Matko, ki je uprizoril dober pobeg po desni strani. Prešprintal je Delameo Mlinarja, nato pa ob bližnji vratnici premagal Freliha, ki bi moral bolje posredovati.

V drugem polčasu sta mreži mirovali. V 86. minuti je bil izključen Bor Pavlovčić, tako, da je Maribor v “finišu” tekme pritiskal in iskal pot do zmagovitega zadetka, a obramba zmajev je zdržala.

Ekipi imata po 24 odigranih tekmah 44 točk in sta na vrhu lestvice.