Nor podvig 18-letnega Benjamina Šeška v Salzburgu

Nogomet 14. Jan 202216:52 > 17:14 3 komentarji
Benjamin Šeško (levo) proslavlja na današnji tekmi v Salzburgu. FOTO: Guliveimages.

Največji up slovenskega nogometa Benjamin Šeško je danes odigral prvo tekmo v letu 2022 in navdušil. Pri zmagi RB Salzburga na prijateljski tekmi proti drugoligašu Amstettenu s 6:0 je zabil kar štiri gole. Dosegel jih je v devetih minutah.

RB Salzburg je danes odigral prvo tekmo v letošnjem letu. V svojem pripravljalnem kampu je gostil Amstetten, ki je trenutno na četrtem mestu drugoligaške razpredelnice, in pričakovano prišel do zmage. Zmagal je s 6:0.

Nekoliko nepričakovan pa je strelski šov, ki ga je na tej tekmi uprizoril Benjamin Šeško.

Komaj 18-letni slovenski napadalec, najmlajši strelec v zgodovini slovenske reprezentance, je na igrišče prišel ob polčasu (igral je do 85. minute), ko je bil izid 0:0, že v 58. minuti pa je bilo 4:0. Strelci? Samo en. Šeško, ki je zadel najprej v 49., potem pa še v 50., 54. in 58. minuti.

Največji up v zgodovini slovenskega nogometa je torej v vsega devetih minutah zabil kar štiri gole.

Če vas morda zanima, preostala zadetka za avstrijskega prvaka sta dosegla mladi, 18-letni avstrijski vezist Maurits Kjaergaard, in 23-letni argentinski vezist Nicolas Capaldo.

Prekinil strelsko sušo, ki je trajala 122 dni

Šeško, čigar sezono je zmotila poškodba, zaradi od sredine oktobra ni igral skorajda en mesec, je z goli proti Amstettenu prekinil tudi strelsko sušo.

Trajala je od 22. septembra, ko je pri zmagi nad Kalsdorfom z 8:0 zabil en gol. Zadel je torej prvič po 122 dneh čakanja.

Šeško je v tej sezoni za Salzburg zabil sedem golov v 24 nastopih, pristavil pa še šest asistenc.

Salzburg je po prvi polovici avstrijske Bundeslige prepričljivo prvi, pred drugouvrščenim graškim Sturmom Jona Gorenca Stankovića ima 14 točk naskoka.

Avstrijsko prvenstvo se bo nadaljevalo 11. februarja, ko bodo Salzburžani gostovali na Dunaju pri Rapidu Dejana Petrovića.

Še pet dni pred tem jih čaka tekma četrtfinala pokalnega tekmovanja, v katerem se bodo pomerili proti Lasku.

V igri so še vedno tudi v ligi prvakov, prva tekma osmine finala proti münchenskemu Bayernu jih čaka 16. februarja.

Spomnil je na Roberta Lewandowskega

Resda je Poljaku uspelo, ko je šlo zares, v nemškem prvenstvu, zabil pa je še en gol več, a današnji Šeškov podvig je marsikoga zagotovo spomnil tudi na Roberta Lewandoskega in njegov šov, ki se je zgodil 22. septembra 2019.

Lewandowski je takrat na prvenstveni tekmi 6. kroga sezone 2015/16 pri zmagi Bayerna Münchna nad Wolfsburgom v devetih minutah zabil kar pet golov.

Pri zmagi Bavarcev s 5:1 je zadel v 51., 52., 55., 57. in 60 minuti.