Nor podvig argentinskega napadalca, ki prihaja v Man City

Nogomet 26. Maj 202215:09 > 27. Maj 2022 0:30 0 komentarjev
Julianu Alvarezu sta na eni tekmi uspela dva "hat-tricka". FOTO: Guliverimages.

Julian Alvarez, ki prihaja v Manchester City, je v pokalu libertadores, južnoameriški različici lige prvakov, za River Plate na eni tekmi dosegel kar dva "hat-tricka". Pri zmagi nad perujsko Alianz Limo z 8:1 je namreč dosegel kar šest golov.

Tekmeci Manchester Cityja v Angliji trepetajo. Ekipa Josepa Guardiole, ki je spet osvojila naslov in bila najučinkovitejša v Premier ligi, bo poleti močno okrepila napad.

Norvežan Erling Haaland, ki prihaja iz Borussie Dortmund, je tako ali tako osrednji zvezdnik letošnjega poletnega prestopnega roka, v njegovi senci pa na stadion Etihad prihaja tudi Julian Alvarez.

Mladi napadalec, ki so ga pri Cityju kupili od River Plateja za 17 milijonov evrov odkupili že pozimi, a ga do konca sezone 2021/22 posodili nazaj v Buenos Aires, je danes v Argentini poskrbel za prav poseben podvig.

22-letnik je zabil prve tri gole za svoj klub in že do 41. minute prišel do “hat-tricka”, potem pa v polno meril še v 54., 57. in 83. minuti, ko je postavil končni izid.

Da bi bil dosežek še bolj neverjeten, skrbi podatek, da so bili to šele njegovi prvi zadetki v tej sezoni pokala libertadores. Na prvih petih tekmah namreč ni zadel.

Alvarez je v tej sezoni v 24 nastopih v vseh tekmovanjih sicer dosegel 21 golov, do zdaj pa je za River Plate odigral 113 tekem in dosegel okroglih 50 zadetkov.
Je tudi argentinski reprezentant, v družbi Lionela Messija je debitiral lani. Do zdaj je za Argentino odigral sedem tekem in se enkrat vpisal med strelce.