Nov gol Šporarja, navijači bodo o njem zdaj peli še glasneje

Nogomet 26. Dec 202118:10 > 18:46 3 komentarji

Andraž Šporar je v drugi angleški ligi za Middlesbrough danes zadel pri zmagi nad Nottingham Cityjem z 2:0. Slovenski napadalec je na Otoku zadel še drugič v nizu.

Boxing day ne prinaša samo tekem v elitni premier, ampak tudi drugi angleški ligi. V tej gre v zadnjem času sijajno Middlesbroughu, ki je danes prišel do četrte zmage v zadnjih petih tekmah. Tudi po zaslugi Andraža Šporarja.

Middlesbrough je na svojem stadionu do vodstva z 1:0 prišel v 17. minuti, ko so si gostje zabili komičen avtogol, piko na i domači zmagi pa je v 69. minuti postavil Šporar. Zadel je drugič v nizu, potem ko je v prejšnjem krogu dosegel edini gol za zmago nad Bournemouthom z 1:0. Na igrišču je bil do 91. minute.

Avtogol Ryana Yatesa:

Šporar je v Middlesbrough posojen do konca sezone s strani lizbonskega Sportinga, a do zdaj ni bil pretirano strelsko razpoložen. Na prvih 17 tekmah je dosegel samo tri gole, zdaj pa je po 19 nastopih pri številki pet.

Kljub ne ravno golgeterski formi v tej sezoni pa je Šporar na Otoku pustil globok vtis, kar nenazadnje potrjuje tudi dejstvo, da za Middlesbrough vseskozi igra od prve minute (na 17 od 19 tekem je bil v začetni enajsterici).

Da mu ne gre slabo, pa dokazujejo tudi navijači, ki so ga vzljubili in o njem celo prepevajo.

Pesem o Andražu Šporarju:

“He’s Slovenian. He’s only on loan for a season. And we think he is f****** brilliant. An-draaaz Spooo-raaar!”

“Je Slovenec. Zgolj posojen za eno sezono. In mi mislimo, da je j***** briljanten. An-draaaž Špooo-raaar!”

Middlesbrough se bori za premier ligo

Middlesbrough, ki je s sezono začel slabo, je trenutno na petem mestu prvenstvene lestvice, na kateri je 24 klubov.

V prvoligaško druščino peljeta prvi dve mesti, medtem ko se bodo moštva, ki bodo ob koncu sezone razporejena od tretjega do šestega mesta, za zadnjo vstopnico v elito pomerile v play-offu po koncu rednega dela sezone.