Nov gol Vučkića, Slovenci med najbolj učinkovitimi tujci

Nogomet 24. Apr 20229:09 > 9:21 0 komentarjev
Haris Vučkić. FOTO: Uroš Skaza.

Nogometaši Rijeke so sinoči v derbiju 32. kroga hrvaškega prvenstva ugnali Osijek (3:1) in s tem bolj ali manj razblinili sanje Slavoncev o prvem državnem naslovu v zgodovini kluba. Pomemben delež k zmagi ekipe iz Kvarnerja je prispeval tudi Haris Vučkić.

Občasni slovenski reprezentant je derbi začel v udarni postavi Rijeke, v 36. minuti pa je izkoristil podajo Josipa Drmića in dosegel svoj deveti prvenstveni zadetek v sezoni. Domači so sicer povedli že v 19. minuti, ko je z bele točke zadel Robert Murić, v 48. minuti je vodstvo Rijeke še povišal Josip Drmić. Zadetek Antonia Manceja v 65. minuti je bil tako za Osijek zgolj in samo časten.

Za Rijeko je vseh 90 minut odigral Adam Gnezda Čerin, pri Osijeku je Mario Jurčević sedel na klopi za rezerviste, Damjana Boharja ni bilo v kadru Slavoncev.

Zmaga Rijeke pomeni, da je Osijek izgubil izjemno pomembne točke v boju za naslov hrvaškega prvaka, v katerem ima Dinamo pred Slavonci dve točki prednosti in odigrano tekmo manj. Rijeka je na četrtem mestu, višje bržkone ne more.

Slovenci na vrhu lestvice strelcev med tujimi nogometaši

V hrvaškem prvenstvu v tej sezoni blestijo predvsem domači nogometaši. Haris Vučkić je na lestvici strelcev z devetimi zadetki na osmem mestu, od tujcev je več zadetkov dosegel le njegov soigralec Josip Drmić (18), ki pa ima poleg švicarskega tudi hrvaški potni list. Naslednji tujec na lestvici strelcev? Hajdukov Slovenec Jan Mlakar, ki je s sedmimi zadetki skupno na 12. mestu. Naslednji tujec na tej lestvici je srbski napadalec Dinama Komnen Andrić, ki je dosegel 6 zadetkov.