Koper še zadnji četrtfinalist

Nogomet 16. Sep 202117:50 > 17:57

Začela se je nova sezona slovenskega nogometnega pokala. V njej se bo merilo vsega 12 ekip, prva sta bila v Sežani na delu Tabor in Celje, kjer so se napredovanja v četrtfinale veselili gostje (0:2). Na drugi sredini tekmi v Domžalah so Radomlje z 2:1 premagale Krko. Na uvodu v nogometni četrtek je Bravo v Novi Gorici slavil z 0:2, Koper pa svojo dobro formo na začetku sezone nadaljuje tudi v pokalu. Z 2:1 so bili Primorci boljši od Aluminija.

Koper je v Kidričevem bil boljši tekmec, a povedli so domačini. Že v 8. minuti je Kadrić izkoristil priložnost in presenetil Primorce. Ti so se vseeno pobrali že v prvem polčasu. V 30. minuti je s fantastičnim volejem zadel Parris, v 38. minuti je Palčič zadel še za popolni preobrat.

Koper je bil nevarnejši v drugem polčasu, a vedno znova je bil na pravem mestu vratar Aluminija Luka Janžekovič. Primorci so si zagotovili še zadnjo, osmo vstopnico za četrtfinale pokala.

Gol Palčiča za 1:2.

Gol Parrisa za 1:1.

Gol Kadrića za 1:0.

Bravo premagal drugoligaša

Četrtkov spored v goriškem športnem parku odpirata Gorica in Bravo. Ljubljančani so do vodstva prišli v 32. minuti, ko je zadel Loren Maružin. Že v naslednji minuti je Hrvat z idealno podajo v kazenskem prostoru zaposlil Sandija Ogrinca, 23-letni vezist pa je rutinirano povišal na prednost gostov. V nadaljevanju tekme se izid ni več spremenil in Bravo se je brez večjih težav uvrstil v četrtfinale.

Gol Lorena Maružina

Gol Sandija Ogrinca

Zadetek Božića dovolj za napredovanje Radomelj

Radomlje so se uvrstitve v četrtfinale veselila z zmagovitim golom Marka Božića v 74. minuti tekme. Lanski drugoligaš je sicer minimalno prednost od 80. minute dalje branil z igralcem manj, potem ko je bil izključen Rok Jazbec.

Goli s tekme Radomlje – Krka:

V prvem polčasu sta se med strelce vpisala Oliver Kregar, ki je domače v 21. minuti povedel v vodstvo in v 33. minuti še Ivan Pranjić, ki je bil natančnen za Krko.

Sokler in Begić za zmago Celja

V Sežani je precej zaspano nogometno predstavo v prvem polčasu tik pred odmorom prebudi Ester Sokler, ki prodrl po levem krilu in z desnico natančno meril v daljši kot vratarja Jana Koprivca.

Zmago Celjanov je v 90. minuti potrdil komaj 18-letni Tjaš Begić. Zadel je po protinapadu iz podobne akcije kot Sokler. Tudi on je pobegnil po levem krilu in domačega vratarja matiral z diagonalnim strelom ter tako Celje poslal v četrtfinale pokala.

Oba gola Celja v Sežani:

Letošnja pokalna sezona je zelo specifična, saj v Pokalu Union nastopa samo dvanajst klubov. Prvoligašem se pridružujeta lani izpadla Gorica in podprvak druge lige NK Krka.

Klubi, ki so imeli v tem poletju evropske obveznosti, se tekmovanju priključijo v naslednjem krogu.