Nova evropska lovorika za Real Madrid

Nogomet 10. Avg 202222:57 > 23:01 0 komentarjev
Karim Benzema

Nogometaši Reala Madrida so dobili tekmo za evropski superpokal. Evropski klubski prvaki so v Helsinkih premagali zmagvoalca evropske lige Eintracht Frankfurt z 2:0 (1:0).

Real Madrid se je razveselil prve evropske lovorike v novi sezoni. Kraljevi klub je do nje prišel zanesljivo, saj je Eintracht premagal z 2:0 in še dvanajstič zapovrstjo ostal neporažen proti enemu od nemških predstavnikov.

Zmaga španskega nogometnega velikana nikoli ni bila zares ogrožena. Igralci trenerja Carla Ancelottija so imeli večji del obračuna pobudo, premoč pa so prvič kronali v 37. minuti, ko jih je v vodstvo popeljal David Alaba. Madridčani bi lahko vodstvo podvojili v 61. minuti, a je Casemiru zadetek preprečila vratnica. A kar ni uspelo Brazilcu, je le štiri minute pozneje njegovemu soigralcu Karimu Benzemaju.

Francoski golgeter je izkoristil lepo podajo Viniciusa in s strelom po sredini gola postavil končni izid na tekmi, obenem pa svojemu klubu zagotovil peto superpokalno lovoriko v zgodovini. Pred tem so galaktiki slavili še leta 2002 proti Feyennordu, 2014 in 2016 proti Sevilli ter 2017 proti Manchester Unitedu.