Nova potrditev sijajne forme, Celar postaja kot Novaković

Nogomet 3. Apr 202216:30 > 16:38 0 komentarjev
Veselje Žana Celarja na današnji tekmi v Luzernu. FOTO: Guliverimages.

Žan Celar je v prvem nastopu po reprezentančni akciji spet zablestel. Zabil je dva gola za Lugano pri remiju z Luzernom z 2:2. Še tretjič v tej sezoni se je zgodilo, da je 23-letni slovenski reprezentant na eni tekmi dosegel dva gola.

Žan Celar je danes zabil dva gola za Lugano v prvi švicarski ligi. Najprej ga je v 38. minuti popeljal v vodstvo z 1:0, v 56. minuti pa povišal vodstvo na 2:0. Lugano ga ni uspel unovčiti, na koncu se je moral zadovoljiti z remijem z 2:2.

Celarju gre sijajno predvsem v zadnjem času. V zadnjih šestih prvenstvenih nastopih je dosegel prav toliko golov, šest.

Triindvajsetletni slovenski napadalec je igral do 71. minute, medtem ko je bil drugi slovenski reprezentant v vrstah Lugana Sandi Lovrić na igrišču od prve do zadnje minute.

Lovrić, ki je bil zraven tudi na nedavni reprezentančni akciji v Katarju, je še tretjič v tej sezoni zabil dva gola na eni tekmi. Trenutno je v švicarski ligi pri devetih golih. Enega je pristavil tudi v pokalnem tekmovanju.

Bo “posnemal” Milivoja Novakovića?

Še malo, pa si bo Celar morda prislužil vzdevek, kot ga je pred leti v Nemčiji dobil Milivoje Novaković. Spomnimo, navijači Kölna so ga zaradi številnih tekem, na katerih je dosegel dva gola, klicali “Nova Doppelpack” (v grobem prevodu “dvojni paket”, op.p.).

Če bo legendarnega Novakovića posnemal tudi z učinkovitostjo v izbrani vrsti, pa bomo seveda lahko zadovoljni. Novagol je z 32 goli drugi najboljši strelec v zgodovini slovenske reprezentance.

Celar je do zdaj za Slovenijo sicer odigral le dve tekmi, na prvi zadetek pa še čaka. Na zadnji prijateljski tekmi proti Katarju (0:0) je bil blizu, zatresel je okvir vrat.

Blaž Kramer koraka proti naslovu prvaka

Še en napadalec v najboljši švicarski ligi, Blaž Kramer, je bil na delu včeraj. Za Zürich, ki je doma z 1:1 remiziral proti Grashoppersu, je igral od 60. minute.

Zürich je sicer vodilni klub na lestvici in ima pred najbližjim zasledovalcem, Baslom, kar 13 točk prednosti. Lugano je s 17 točkami manj od Züricha na tretjem mestu.