Strelsko prebujenje Celarja v Švici, danes je zablestel

Nogomet 3. Mar 202222:59 > 23:06 0 komentarjev
22-letni Žan Celar se je v Švici odlično znašel. FOTO: Guliverimages.

Potem ko je na nov zadetek čakal mesec in pol, je Žan Celar v prvi švicarski ligi v zadnjem tednu zadel kar trikrat. Danes je bil z dvema goloma junak zmage Lugana v gosteh pri Grasshoppersu z 2:1.

Žan Celar, ki je odigral vseh 90 minut, je v 17. minuti Lugano popeljal v vodstvo z 1:0, v 71. minuti pa vodstvo svoje ekipe povišal na 2:0.

Pri drugem zadetku je nekdanjemu napadalcu Rome asistiral slovenski reprezentant, ki naj bi bil na poti na Apeninski polotok, Sandi Lovrić. Tudi on je odigral 90 minut, Celar pa se je tik pred koncem tekme v statistiko vpisal tudi z rumenim kartonom.

Celar je zdaj pri šestih golih v 17 prvenstvenih nastopih, Lugano pa se je učvrstil na četrtem mestu. Za tretjim, na katerem je Basel, zaostaja zgolj še za dve točki.