Nov slab arabski večer Ronalda

Nogomet 26. Jan 202320:59 > 21:02

Cristiano Ronaldo tudi v drugem nastopu za Al Nassr ni navdušil. Ostal je brez gola, njegov novi klub pa je izgubil proti Al Ittihadu in izpadel iz superpokala Savdske Arabije.

Potem ko je bil neopazen že ob debiju pri prvenstveni zmagi nad Al Ettifaqu pred štirimi dnevi, je Cristiano Ronaldo v svojem drugem uradnem nastopu za Al Nassr, pri katerem je prejemnik najvišje plače v zgodovini nogometa (na leto v žep pospravi kar 200 milijonov evrov), doživel še večje razočaranje.

Spet je ostal brez zadetka, bil vnovič neopazen in s soigralci izpadel iz savdskega superpokala. Al Ittihad, Al Nassrov največji tekmec, je zmagal s 3:1 in Ronalda izločil iz tekmovanja.

Edini gol za Al Nassr je, kot na zadnji tekmi, zabil Brazilec Anderson Talisca in še drugič v nizu zasenčil petkratnega dobitnika zlate žoge, ki je bil s kapetanskim trakom na roki na igrišču seveda od prve do zadnje minute.

V finalu se bo Al Ittihad pomeril proti Al Feihi, ki je v drugem polfinalu z 1:0 odpravila Al Hilal.