Olimpija do prepričljive zmage na Bonifiki (VIDEO)

Nogomet 10. Dec 202317:07 0 komentarjev

Nogometaši Olimpije so v 19. krogu Prve lige Telemach v gosteh premagali Koper s 4:2 (3:0).

Olimpija je v Kopru zanesljivo prišla do treh točk, s katerimi se je navijačem odkupila za domači spodrsljaj proti Bravu v prejšnjem krogu. Če je imela v zadnjih tekmah nekaj težav z učinkovitostjo, je bilo tokrat ravno nasprotno. Izkoristila je namreč večino svojih priložnosti, tri že v prvem polčasu, ko je opravila večino dela. Prvo ime tekme je bil Raul Alexander Florucz, ki je dosegel dva gola, pri drugem golu pa je bil podajalec. Olimpija je že vodila s 4:0, Koper pa je zaostanek znižal z dvema enajstmetrovkama.

Že začetek je napovedoval lepo nogometno predstavo. Obe ekipi sta začeli napadalno, jasno sta pokazali, da ju točka ne bi zadovoljila. Koprčani so bili nekoliko aktivnejši in nevarnejši, a v deveti minuti so povedli Ljubljančani, ki so kaznovali napako Koprčanov pred vrati.

Ahmed Ankrah je v kazenskem prostoru nespretno podajal žogo, do katere se je dokopal Raul Alexander Florucz, ki je obkrožen s tremi koprskimi igralci prišel do strela z obrata, ta ni bil močan, a natančen, žoga je ob levi vratnici končala v mreži.

Po zadetku je ritem igre nekoliko padel, na začetku druge polovice pa je tekma spet postala bolj živahna. Predvsem po zaslugi gostov, ki so do odmora svojo premoč kronali še z dvema goloma. Prvega je v 31. minuti po kotu, ki ga je izvedel Florucz, z glavo dosegel Marcel Ratnik, drugega pa po protinapade Florucz, ta je izkoristi prodor in podajo Davida Sualeheja in s strelom z desne strani s pomočjo vratnice še enkrat premagal Koprivca.

Koprčani so najlepši priložnosti prvega polčasa v sodniškem dodatku. Najprej je Nkada lepo prodrl v kazenski prostor, streljal po tleh, a je bil strel preslab za vratarja Denisa Pintola, ki jo žogo odbil v kot. Po njem je v kazenskem prostoru najvišji Bede Osuji, toda z glavo je streljal mimo gola.

Če je še kakšen od koprskih navijač ob odmoru še upal na preobrat, je zagotovo to misel opustil v 54. minuti, ko je Olimpija dosegla še četrti gol. Po protinapadu je praktično vse sam naredil Nemanja Motika, na koncu se je odločil za strel, ta je bil dovolj močan in natančen, da je zagotovil novo menjavo rezultata.

Florucz je imel imel nekaj minut pozneje priložnost, da doseže še tretji gol, vendar je ciljal previsoko, v 70. minuti pa so domači vendarle znižali zaostanek. Ivan Posavec je v kazenskem prostoru storil prekršek, najstrožjo kazen pa je izkoristil Nardin Mulahusejnović.

To pa ni bila edina enajstmetrovka za gostitelje na tekmi. Ob koncu tekme so po prekršku Ratnika dobili še eno, tudi Osuji jo je zanesljivo izvedel in postavil končen izid.

Olimpija bo v naslednjem krogu doma igrala proti Rogaški, Koper pa bo gostil Kalcer Radomlje.

Koper – Olimpija 2:4 (0:3)

* Stadion Bonifika, gledalcev 1200, sodniki: Šmajc, Žunič, Gabrovec.
* Strelci: 0:1 Florucz (9.), 0:2 Ratnik (31.), 0:3 Florucz (36.), 0:4 Motika (53.), 1:4 Mulahusejnović, (70., 11-m), 2:4 Osuji (89., 11-m).
* Koper: Strasberger (od 1. Koprivec), Pabai (od 61. Tepsić), Mittendorfer, Prce, Pavlović (od 46. Diaby), Vešner Tičić, Ankrah, Jelinič (od 46. Mulahusejnović), Omladič (od 61. Groznica), Osuji, Nkada.
* Olimpija: Pintol, Lasickas, Ratnik, Mahamedbegović, Sualeh, Agba, Florucz (od 73. Kasa), Elšnik (od 68. Posavec), Motika (od 73. Brest), Rui Pedro (od 63. Costa), Bristrić (od 63. Nukić).
* Rumeni kartoni: Osuji; Muhamedbegović, Ratnik.

KONEC TEKME!

90. minuta: GOOOL! Koper je znižal na 2:4! Med strelce se je vpisal Bede Osuji, ki je zanesljivo izvedel enajstmetrovko po prekršku Marcela Ratnika.

86. minuta: Vratar Kopra Jan Koprivec se je izkazal s sijajno obrambo po poskusu Redija Kase s približno 18 metrov.

70. minuta: GOOOL! Ivan Posavec je v svojem kazenskem prostoru storil prekršek nad Tourajem Diabyjem. Zanesljivi izvajalec najstrožje kazni je bil Nardin Mulahusejnović.

58. minut: Nova priložnost za Olimpijo. Florucz bi lahko dosegel hat-trick, a žogo poslal visoko prek koprskih vrat.

53. minuta: GOOOL! 4:0 za Olimpijo! Nemanja Motika je na sredini igrišča odvzel žogo in samostojno krenil proti koprskim vratom, nato pa s približno 20 metrov silovito ustrelil in zatresel mrežo.

KONEC PRVEGA POLČASA!

45. minuta: Nkada se je otresel Olimpijinih branilcev in prodrl globoko v kazenski prostor ter sprožil, a mu je Pintol preprečil veselje.

39. minuta: Nkada je s približno 16 metrov streljal z obrata, s sijajno obrambo pa se je izkazal Denis Pintol in žogo preusmeril v kot.

36. minuta: GOOOL! 3:0 za Olimpijo! Ljubljančani se poigravajo s Koprčani. Sualehe je podal žogo globoko v kazenski prostor Kopra, žogo je za las zgrešil Admir Bristrić, a je bil v ozdaju dobro postavljen Florucz, ki je dobro utekel in dosegel še drugi gol na tekmi.

31. minuta: GOOOL! 2:0 za Olimpijo! Floruzc je podal iz kota, v kazenskem prostoru Primorcev pa je bil najvišji Marcel Ratnik in z glavo povišal vodstvo Ljubljančanov.

26. minuta: Nemanja Motika je uspešno preigral kar tri igralce Kopra, ustrelil, a zgrešil okvir vrat domačih.

16. minuta: Floruzc je pri Olimpiji prišel do novega strela, a je bil njegov poskus preslab, da bi premagal jana Koprivca.

9. minuta: GOOOL! 1:0 za Olimpijo! Koper je na začetku tekme napadal, a zadeli so Ljubljančani. Raul Florucz je izkoristil darilo domačega igralca Ahmeda Ankraha, ki je žogo nespametno odbpil do Avstrijca, temu pa z neposredne bližine ni bilo težko premagati domačega vratarja.

5. minuta: Prvo priložnost na tekmi so si priigrali Koprčani. Timothee Nkada je streljal z leve strani, vendar zatresel le zunanji del Olimpijine mreže.

Začetni postavi:

Pred tekmo: Tekma v Kopru bo za trenerja Olimpije Zorana Zeljkovića nekaj posebnega. Ljubljančan na klopi zmajev si je namreč ravno na Bonifiki ustvaril svoje trenersko ime, zdaj pa se bo prvič pomeril z ekipo, ki jo tako zelo dobro pozna. A tudi na klopi kanarčkov sedi trener, ki ima Olimpijo v malem prstu, ko je v slovenskem nogometu tvoj nasprotnik Safet Hadžić, potem veš, da prav veliko zadev prekaljenemu trenerskemu mačku ne boš mogel skriti. Obeta se izjemno zanimiv derbi vrha lestvice, na katerem pa bi ob morebitnem neodločenem rezultatu znova največ pridobili Celjani.