Olimpija po preobratu izgubila v Romuniji

Konferenčna liga 21. Jul 202222:07 > 22:41 1 komentar
Svit Sešlar je Olimpijo v Romuniji popeljal v vodstvo, potem pa prejel rdeč karton.

Olimpija je z 1:3 izgubila prvo tekmo 2. kroga kvalifikacij za evropsko nogometno konferenčno ligo proti Sepsiju v gosteh. V Romuniji je sprva vodila, potem pa so domači uprizorili preobrat. Do njega so prišli tudi z nekaj sreče. Olimpija je zakrivila dve enajstmetrovki, prejela rdeč karton, dva gola pa dobila globoko v sodnikovem dodatku prvega oziroma drugega polčasa.

Nogometaši Olimpije tudi na tretji letošnji evropski tekmi niso pokazali prepričljive predstave. Tokrat so kljub zgodnjemu vodstvu izgubili proti romunskim pokalnim prvakom, glede na pokazano, pa so lahko zadovoljni, da imajo pred povratno tekmo le dva gol zaostanka. Za to se lahko zahvalijo predvsem vratarju Matevžu Vidovšku, ki jih je z obrambami dolgo časa držal na površju, v končnici tekme, ki so jo zeleno-beli odigrali z igralcem manj, pa potop ljubljanske barke vendarle ni mogel preprečiti.

Olimpija je hitro prišla do ugodnega rezultata, že v četrti minuti je dosegla gol, ko je po podaji Samuela Pedra z leve strani z glavo mrežo zatresel Svit Sešlar. Tudi malo s pomočjo nespretnega vratarja, ki ni znal ukrotiti strela ob tla.

A po doseženem golu se je osredotočila na branjenje, za kar je bila v končnici prvega polčasa kaznovana. Romuni so imeli terensko premoč in tudi nekaj priložnosti, vratar Matevž Vidovšek je bil zanesljiv, nekajkrat pa je imel tudi srečo. V 35. minuti ga je Mihai Balasa po kotu že premagal, a je na golovi črti žogo v polje odbil Justas Lasickas, deset minut pozneje pa je Jose Rondon z glavo zadel prečko.

V sodniškem dodatku prvega dela so gostitelji vendarle izenačili, potem ko se je novinec v vrstah Ljubljančanov David Sualehe spotaknil v kazenskem prostoru, pri tem pa padel na hrbet Balase, škotski sodnik Donald Robertson sodnik pa je dosegel najstrožjo kazen. Vidovšek je strel Maruisa Stefanesca ubranil, a je izvajalec po odbiti žogi še enkrat prišel do žoge in jo pod rokami ljubljanskega vratarja poslal v mrežo.

Matevž Vidovšek je spet zablestel.

Vidovšek je bil tudi junak drugega dela, v katerem so bili Romuni spet boljši tekmeci, čeprav je tudi Olimpija kazala nekaj več želje po napadih. Ljubljanski vratar je nekajkrat odlično posredoval, v 66. minuti je še drugič ubranil enajstmetrovko, ki jo je zakrivil Sešlar, mladi zvezni igralec je moral zaradi prekrška tudi predčasno v slačilnico.

Romuni so imeli do konca še nekaj priložnosti, toda razpoloženi Vidovšek se vse do 84. minute ni dal premagati, podobno kot na prvenstveni tekmi z Muro je tudi tokrat pokazal čudežno obrambo, domači igralci pa niso znali zadeti iz najbolj ugodnih položajev.

Toda v končnici so se vendarle veselili dveh golov. Najprej je iz neposredne bližine v polno z glavo zadel Nicolae Paun, končni izid pa je v tretji minuti sodniškega dodatka z nespretnim posredovanjem in avtogolom postavil Mateo Karamatić.

Sepsi Gheorghe – Olimpija 3:1 (1:1)

Stadion Arena Sepsi Osk – Sfantu Gheorghe, gledalcev 4500, sodniki: Robertson, Potter, McFerlane (vsi Škotska).

Strelci: 0:1 Sešlar (4.), 1:1 Stefanescu (45.), 2:1 Paun (84.), 3:1 Karamatić (90., a.g.).

Sepsi Gheorghe: Niczuly, Dimitrov, Balasa, Mitrea, Ispas (od 65. Dumitrescu), Aganović (od 77. Rodriguez), Paun, Stefanescu, Golofca (od 65. Damascan), Rondon (od 65. Tudorie), Gheorghe (od 59. Matei).

Olimpija: Vidovšek, Lasickas, Estrada (od 61. Crnomarković), Karamatić, Sualehe, Elšnik (od 46. Doffo), Pilj, Sešlar, Pedro, Kvesić (od 73. Aldair), Prtajin (od 61. Nukić).

Rumeni kartoni: Balasa; Kvesić, Sualehe, Pilj, Vidovšek.
Rdeč karton: Sešlar (66.).

Potek tekme v živo:

KONEC TEKME!

Gol! Tik pred koncem tekme, v 94. minuti, so Romuni zadeli še tretjič. Nesrečno je pred svojimi vrati posredoval branilec Olimpije Mateo Karamatić in dosegel avtogol.

GOL! Romuni so prišli do preobrata. Po kotu je v polno v 84. minuti meril Nicolae Ionut Paun.

76. minuta: Romuni so vse bolj nevarni. Zdaj so imeli v eni minuti tri velike priložnosti. Najprej se je z novima obrambama izkazal Matevž Vidovšek, potem pa so po kotu zgrešili gol.

66. minuta: še ena enajstmetrovka za Romune, tokrat je prekršek storil Đorđe Crnomarković, še pred tem pa je grob prekršek naredil Svit Sešlar in si prislužil rdeč karton. Tokrat je enajstmetrovko streljal Alexandru Tudorie, z obrambo pa se je spet izkazal Matevž Vidovšek, ki je na začetku nove sezone v odlični formi.

Začetek drugega polčasa!

Polčas!

GOL! Matevž Vidovšek je sprva ustavil strel Mariusa Stefanescuja, ki pa je prišel do odbite žoge in jo pospravil v mrežo. V drugi minuti sodnikovega dodatka je zdaj 1:1. To je tudi rezultat, s katerim gresta ekipi na odmor.

47. minuta: škoda, tik pred polčasom je novinec v obrambi Olimpije Fernandes Sualehe nesrečno posredoval in zakrivil enajstmetrovko.

45. minuta: velika priložnost za Romune, po strelu z glavo je prečko Olimpije stresel Venezuelec Mario Rondon.

34. minuta: velika priložnost za Romune, ki so po kotu prišli do strela z glavo. Žogo je na golovi črti blokiral branilec Olimpije Justas Lasickas.

30. minuta: Za nami je pol ure igre, Olimpija pa v Romuniji po vodstvu kontrolira igro in domačim nogometašem ne pušča prostora. Za zdaj so Ljubljančani videti zelo dobro.

GOOOL!!! Olimpija po golu Svita Šešlarja od 4. minute v Romuniji vodi z 1:0. Odličen začetek Ljubljančanov.

ZAČETEK!

Pred tekmo:

Ob 20. uri nova evropska tekma čaka Olimpijo, ki je v prvem krogu po podaljških izločila Differdange iz Luksemburga, bo tokrat gostovala v Romuniji pri tamkajšnjem pokalnem prvaku.

Sepsi je v prejšnji sezoni, ki jo je v prvenstvu sicer končal na desetem mestu, prišel do prve lovorike v zgodovini, potem pa pred kratkim osvojil še romunski superpokal.

Olimpija je na drugi strani prvenstvo po hudih težavah ob poti domov iz evropskega gostovanja v Luksemburgu doma z 2:0 premagala Muro in pokazala, da je konkurenčna. Zdaj se želi s podobno popotnico vrniti tudi z drugega evropskega gostovanja.

Pri Olimpiji, v kateri imajo z vodstvom Adama Deliusa v pisarnah veliko težav, so na pot tokrat z letalom odšli uspešno, niso pa sploh organizirali medijskega termina. Vse, kar so pred novim evropskim gostovanjem ponudili, je dolga izjava za javnost, v kateri so komentirali dogajanja po tekmi v Differdangeu in se ogradili od odgovornosti za velik zaplet, ki je nastal.

Trenerju Albertu Rieri in ekipi v teh dneh zagotovo ni lahko. Se lahko zgodi, da, podobno kot so proti Muri, na igrišču presenetijo in poskrbijo za še en dober rezultat. Na začetku sezone na prvih treh tekmah niso izgubili. Ta niz zagotovo želijo danes nadaljevati.