"Brez komentarja." Najpogostejši odgovor na naša vprašanja, kaj se v teh dneh dogaja v ljubljanski Olimpiji. Razlog za klasičen odziv na neprijetno novinarsko vprašanje se skriva v tem, da danes po informacijah Sportkluba v vodstvu zmajev znova intenzivno sestankujejo. S kom? Z Milanom Mandarićem.
Milan Mandarić se je pred štirinajstimi dnevi poslovil od ljubljanske Olimpije. A v pogovorih z novinarji po novinarski konferenci poudaril, da z nogometom zelo verjetno še ni zaključil. Obenem je razkril, da ostaja v Ljubljani, ker ima tukaj še nekaj nedokončanih projektov in po informacijah Sportkluba se lahko zgodi celo, da je med temi njegovimi nedokončanimi projekti tudi vrnitev v NK Olimpija Ljubljana.
Spet se zatika pri denarju
Razlog za Mandarićevo morebitno vrnitev po hitrem postopku je, kakopak, denar. Na novinarski konferenci pred dvema tednoma je Adam Delius, novi predsednik kluba, ki mu je Mandarić takrat predal posle, novinarjem zatrdil: “Če ne bi uredili finančnega dela posla, danes ne bi sedeli tukaj.” A po naših informacijah so od napovedanih petih milijonov, kolikor naj bi stal nemški prevzem Olimpije, na računu pri notarju, ki naj bi posel formalno speljal, še vedno le trije milijoni evrov. Ali to torej pomeni, da prodaja Olimpije spet ne bo zaključena?
Ker celotne kupnine (še) ni na računu, upniki Olimpije – dolgov je za okoli tri milijone evrov – na svoj denar še zmeraj čakajo. Prav tako Mandarić še ni prejel svojih dveh milijonov, kolikor je njegov delež od prodaje kluba.
Ker se stvari ne premaknejo, je po naših informacijah Mandarića dokončno minilo potrpljenje. Odločil naj bi se, da bo poskusil znova prevzeti nadzor na Olimpijo in se v klub celo vrniti. Za to naj bi že angažiral tudi odvetnike.
Po informacijah Sportkluba tudi novi nemški lastniki niso povsem zadovoljni s pogodbo, ki so jo podpisali pred nekaj tedni. Predvsem naj bi jih motil (pre)visok znesek dolgov, ki jih je za sabo pustil Milan Mandarić. Danes obe strani zelo intenzivno sestankujeta in iščeta rešitev.
Trenutno stanje je takšno:
- Klub uradno do zdaj sploh še ni najavil imen in funkcij tistih, ki naj bi Olimpijo vodili poslej. Najtesnejši Deliusov sodelavec Ivan Barišić je sicer obljubil, da bodo to storili v treh dneh po skupščini, ki je bila pred dvema tednoma, in po imenovanju novega vodstva.
- Mladen Rudonja v vetrovki s klubskimi obeležji že stoji ob robu igrišča in se rokuje z nogometaši. Na spletni strani je sicer označen kot član nadzornega odbora, neuradno je eden od napovedanih dveh športnih direktorjev v “novi, moderni Olimpiji”, kot ji pravijo za zdaj še nesojeni novi lastniki.
- Kdo je drugi športni direktor? Menda Marin Skender, brat trenerja Dina Skendra, vendar za to uradnih potrditev za zdaj ni.
- Kakšna je vloga Boštjana Blažinčiča, čigar prihod smo napovedali že pred časom? Ni podatka.
- Goran Stanković je še vedno uradno vodja mladinskega pogona, čeprav se precej glasno govori o tem, da se bodo tudi na tem področju zgodile določene spremembe.
- Člansko ekipo vodi Dino Skender, ki mu kljub temu, da je klub pripeljal na vrh prvenstvene lestvice, navijači ne zaupajo. Hrvat se je znašel v izjemno neugodnem nogometnem okolju za delo in pravi podvig bo, če bo z Olimpijo uspel še naprej tako pridno zbirati točke kot doslej.
- Nogometaši in zaposleni v pisarnah po naših informacijah še niso prejeli septembrskih plač, ki jih je Mandarić preložil na novo vodstvo, to pa za zdaj še ni priskrbelo denarja.
- Adam Delius se je s sporočilom za javnost zahvalil navijačem za podporo na tekmi proti Kopru, omogočil privržencem zeleno-belih brezplačen vstop tudi na tekmi z Bravom, dobil pa jezen odziv navijaške skupine Green Dragons, katere člani so se po ljubljanskem derbiju s hrbtom obrnili proti nogometašem in javno izrazili svoje dvome o tem, da gre klub v pravo smer.
Pod črto pa se zdi, kot da vsi pozabljajo, kaj je na tehtnici. Prihodnost Olimpije, ene največjih slovenskih športnih blagovnih znamk, namreč. In kluba, ki je bil skozi bogato zgodovino gonilo razvoja slovenskega nogometa in kljub svojim številnim napakam športni ponos prestolnice.
V tej zgodbi številnih preobratov pa zagotovo ne moremo izključiti, da bomo že v tem tednu videli še kakšen velik preobrat. Kakršenkoli že bo, naj bo na bolje.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje