Osasuna čaka na razplet El Clasica

La liga 5. Apr 202313:20 0 komentarjev

Osasuna si je na nabito polnem štadionu San Mamésa v Baskiji proti Athletic Bilbau zagotovila preboj v finale Copa del Rey, in sicer s skupnim rezultatom 2:1.

Osasuna v španskem pokalu kaže navdušujoče predstave. Po zmagah v prejšnjih krogih, ko so izločili najmočnejši ekipi iz Andaluzije Sevillo in Real Betis, so pot do finala nadaljevali z zmago nad Athleticom iz Bilbaa. Po domači zmagi mesec poprej z rezultatom 1:0 so se v torek odpravili na sam sever Španije, kjer so moči merili z vedno vročekrvnimi Baski.

Tekma je dobivala na intenzivnosti, ko se je v triintrideseti minuti pred golom Osasune znašel napadalec Iñaki Williams, ki je žogo pospravil v gol, s tem pa je navdušenje prevzelo stadion San Mamésa. Ob skupnem izenačenem izidu (1-1) je sledil tridesetminutni podaljšek. Pred samim koncem tekme pa je za veselje navijačev iz Pamplone poskrbel otrok Osasune Pablo Ibáñez, ki je v dresu “Los Rojillosov” (”Malih Rdečih”) dosegel svoj prvenec štiri minute pred koncem (116′).

Zadetek Pablo Ibáñeze

Sedaj Osasuna čaka na izid druge tekme med Barcelono in madridskim Realom, ki bo nocoj odločila drugega finalista. Prva tekma se je končala z minimalno zmago Kataloncev na Bernabeu (1:0).