Pepe v žep pospravil CR-ja in Morato

Liga prvakov 11. Mar 202110:56 0 komentarjev
Pepe Morata
Valerio Pennicino/Getty Images

Cristiano Ronaldo je v obračunu z rojakom Pepejem znova ostal brez zadetka in napredovanja med najboljših osem ekip v Ligi prvakov.

Pepe je bil samo eden od junakov velike uvrstitve Porta v četrtfinale Lige prvakov. Portugalci so Juventus izločili zahvaljujoč zadetku več v gosteh, ki so ga dosegli v podaljšku z igralcem manj na igrišču.

Portugalci, ki so na prvi tekmi slavili z 2:1, na drugi pa izgubili 2:3, so od 57. minute igrali z igralcem manj, ko je Taremi zaradi neumnosti dobil drugi rumeni karton.

Čeprav je Sergio Olivieira dosegel dva zadetka za Porto, je Pepe zaradi svoje požrtvovalnosti v obrambi morda celo prvi heroj Porta ob naporedovanju. Pepe na celotni tekmi ni izgubil niti enega zračnega dvoboja, iz svojega kazenskega prostora je žogo “počistil” kar 18-krat, s čimer se je približal izjemnemu dosežku Diega Godina (Atletico) iz sezone 2016/17 z 19 uspešnimi posredovanji.

Pepe je okroglo usnje 12-krat izbil z glavo, odvzel je osem žog, blokiral dva poizkusa udarca in dvakrat uspešno posredoval z drsečim startom. Za nameček je vnovič dobil obračun s Cristianom Ronaldom, ki je v svoji karieri preživel 299 minuti na igrišču proti svojemu rojaku, vendar zadetka še ni dosegel.

“On je človek, ki najbolj frustrira druge nogometaše v zadnjih 20 letih,” je Joe Cole dejal za BT Sport v analizi po tekmi, tudi eden od najboljših branilcev vseh časov Rio Ferdinand je bil navdušen nad predstavo Portugalca: “Če bi bil jaz nogometni trener, bi izrezal njegove intervencije iz tokratne tekme in jih pokazal vsakemu branilcu, kako se to počne.” In ne pozabimo, da Pepe šteje že 38-let …