Porto po drami v Torinu v četrtfinale lige prvakov!

Liga prvakov 9. Mar 202123:42 > 10. Mar 2021 0:01 0 komentarjev
AP Photo/Luca Bruno
Zdelo se je, da je tema posilstvo iz leta 2009 že preteklost, a očitno stvar še ni zaključena. Foto: AP Photo/Luca Bruno

Nogometaši Juventusa so v Torinu na povratni tekmi slavili s 3:2, a zaradi dveh golov Porta v gosteh in poraza na prvi tekmi z 1:2 izpadli iz lige prvakov. Portugalci so tako presenetljivo izločili favoriziranega nasprotnika.

Porto je na tekmi kot prvi prišel do prednosti. V 19. minuti se je med strelce pri gostih vpisal Sergio Oliveira. V drugem polčasu je stara dama iz Torina prišla do preobrata. Obakrat pa se je med strelce vpisal Federico Chiesa, ki je zadetek dosegel v 49. in 63. minuti. Vmes je Porto ostal z igralcem manj na zelenici potem, ko je bil v 54. minuti zaradi ekspresno prejetih dveh rumenih kartonov izključen Mehdi Taremi. Ker po 90. minutah spremembe rezultata ni bilo je bil na vrsti podaljšek.

Juventus v prvem delu podaljška ni uspel priti do gola. Še več. V 115. minuti je Sergio Oliveira dosegel svoj drugi gol na tekmi in rezultat poravnal na 2:2 ter s tem praktično že potrdil uvrstitev Porta v četrtfinale. Adrien Rabiot je sicer v 117. minuti poskrbel za novo vodstvo Juventusa, a je ostalo zgolj pri tem in pirovi zmagi ekipe, ki si je pred začetkom sezone v Evropi zastavila višje cilje.