Petarda brez Iličićevega gola, Atalanta druga

Nogomet 25. Apr 202122:57 > 23:00
Guliverimages

V zadnji današnji tekmi 33. kroga italijanskega prvenstva je Atalanta v Bergamu navdušila in s 5:0 odpihnila Bologno. Josip Iličić je igral v zadnjem delu tekme, a ni zadel. Atalanta je vsaj za en dan skočila na drugo mesto.

Atalanta : Bologna 5:0 (2:0)

Streli: 1:0 Malinovski 22., 2:0 Muriel 44., 3:0 Freuler 58., 4:0 Zapata 59., 5:0 Mirančuk 73.

Atalanta je prišla še do šeste prvenstvene zmage v zadnjih sedmih tekmah, ki jih je odigrala, tokrat pa doma visoko odpravila Bologno, ki je bila v Bergamu brez možnosti.

Po golih Ukrajinca Ruslana Malinovskega in Kolumbijca Luisa Muriela v prvem polčasu, potem pa še Švicarja Rema Freulerja, še enega Kolumbijca Duvana Zapate in Rusa Alekseja Mirančuka so se nogometaši Bologne domov odpravili s petardo v svoji mreži.

Josip Iličić, ki je v zadnjem času izgubil mesto v začetni enajsterici Atalante, je na igrišče prišel v 71. minuti, ko je bil na semaforju že izpisan končni izid.

Atalanta je z 68 točkami vsaj za en dan skočila na drugo mesto lestvice. Milan, ki ga jutri čaka gostovanje pri Laziu, ima dve točki manj. Inter Samirja Handanovića vodi z 79 točkami.