Ples Chiese na San Siru: Juve premagal Milan

Nogomet 6. Jan 202123:32 0 komentarjev
Reuters/Alberto Lingria
Derbi Milan - Juventus le v Serie A ali Superligi, ne v obeh (Reuters/Alberto Lingria)

Na derbiju 16. kroga v Serie A je aktualni prvak Juventus s 3:1 na San Siru premagal Milan. Rossoneri so tako doživeli svoj prvi poraz v letošnji sezoni.

Obdobje “kot iz sanj” je za Rossonere konec. Po 15 prvenstvenih tekmah in skupno 27, če upoštevamo tudi preteklo sezono so pri Milanu doživeli poraz. In to v najbolj neprijetnem trenutku. Z zmago na San Siru se je Juventus v celoti vrnil v igro, da osvoji svoj 10. zaporedni naslov prvaka.

Prvo večjo priložnost na tekmi je imel Samu Castillejo, a je dobro posredoval gostujoči vratar Wojciech Szczesny. V 15. minuti je za Juventus vratnico stresel Federico Chiesa in takrat je s to potezo nekako napovedal sijajno predstavo, morda svojo najboljšo odkar je prišel v Torino.

Tri minute kasneje je sledila krasna akcija stare dame. Paulo Dybala je s peto lepo podal v kazenski prostor, Chiesa pa je zanesljivo premagal Donnarummo. Juventus je v tem obdobju prevladoval, a se je Milan uspel ubraniti. Rossoneri so izkoristili kratek odmor in po enem izmed odličnih protinapadov in strelom z razdalje s strani Davida Calabrie v 40. minuti izenačili. Rezultat ob polčasu je bil 1:1.

V drugi polčas sta obe ekipi vstopili nekoliko bolj previdno. Najprej so zagrozili domači. Začeli so odlično akcijo, ki pa se na koncu ni končala dobro, ker Castillejo ni sledil Leaovi podaji. Hitro so se na to akcijo in grožnjo odzvali pri Juventusu. Znova sta bila v glavni vlogi Dybala kot asistent in Chiesa kot strelec. Trenutno posojeni nogometaš s strani Fiorentine je v 62. minuti streljal z nekje 18 metrov in poskrbel, da je njegova ekipa znova prišla do prednosti.

Pirlo je nato takoj reagiral. Namesto Dybale in Chiese je v igro poslal Kuluševskega in McKennia. Prav onadva pa sta Milanu zadala poslednji udarec. Prvi je sijajno prodrl in pustil žogo na robu kazenskega prostora, McKennie pa nato ni imel težkega dela ter prednosti povišal na 3:1.

Juventus se je z zmago prebil na četrto mesto. Stara dama ima 30 točk. Sedem točk zaostaja za Milanom, a ima tudi eno odigrano tekmo manj.