PLT: Propad Maribora: dva rdeča kartona, tri žoge v mreži

Nogomet 22. Okt 202221:10 > 21:33 1 komentar

14. krog Prve lige Telemach se je začel v Ljubljani, kjer je pri Bravu gostovalo Celje. A nogometaši so zaradi slabih vremenskih razmer odigrali le en polčas. Sodniki so pred drugim delom prekinili obračun, saj je voda stala na zelenici, nadaljevanje tekme pa ni bilo mogoče. V praznem Ljudskem vrtu so Domžale povsem nadigrale Maribor, ki je tekmo končal zgolj z deveterico. Rumena družina je slavila s 3:0. Olimpija bo nov korak k matematični potrditvi jesenskega naslova iskala v Novi Gorici.

Mariborčani so na tekmo z Domžalami vstopili s kaznijo praznih tribun Ljudskega vrta, svoje igre pa niso uspeli razviti. V 35. minuti so se znašli v zaostanku. Lepo akcijo po podaji s kota je v gol pretvoril Mutavčić in Domžale povedel v vodstvo.

Gol za 1:0:

Drugi polčas pa se je za vijolične začel naravnost katastrofalno. V 47. minuti je Gregor Sikošek prekinil protinapad in si prislužil drugi rumeni karton. Zaradi prekrška so Domžale dobile prosti strel z lepega položaja, izjemno pa ga je izvedel Jošt Pišek in podvojil vodstvo gostov. Le štiri minute kasneje so Mariborčani ostali še brez Roka Kronavetra. Tudi on si je prislužil drugi rumeni karton in tako so Štajerci nadaljevali z deveterico.

Gol za 2:0:

V 71. minuti je Arnel Jakupović zabil še za 3:0, Maribor je vknjižil nov hud poraz.

V Šiški jo je zagodel dež

Bravo je v prvem polčasu proti Celjanom na izjemno razmočeni zelenici povedel v 10. minuti, ko je veliko napako storil gostujoči vratar Raduha, David Flakus Bosilj pa je žogo porinil v prazno mrežo.

Zadetek Brava za 1:0:

Nogometaši so imeli veliko težav z vodenjem, podajanjem in krotenjem žoge, na zelenici se je naredilo tudi veliko luž. Sodniki so pred začetkom drugega polčasa preverili odboj žoge na površini ter ocenili, da razmere ne omogočajo nadaljevanja srečanja. Drugi polčas je že dobil nov termin: ponedeljek, 24. oktober, ob 16. uri.

Samo na papirju lahka naloga za nadaljevanje pozitivnega niza

Tabor ima v tej sezoni manj točk, kot je pokazal na igrišču. Z vseh vetrov zbrana zasedba Sežancev skoraj na vsaki tekmi daje precej pozitivnih signalov, zmanjka pa tisto, kar je najbolj pomembno – rezultat. Zdi se, da so v norem poletju popolne prevetritve ekipe na Krasu nekako popolnili vse manjkajoče dele zasedbe, z izjemo ene. Napadalca. Zadetki so tisto, kar rdeče-črnim še kako manjka, še vedno so pri enomestni številki doseženih golov.

Mura se prebuja. Pritiski nikoli niso prijetni, a zdi se, da je Damir Čontala karakterno dovolj močan trener, da jih je (za zdaj) zdržal. Po dveh zaporednih zmagah Prekmurci na Kras prihajajo kot absolutni favoriti za zmago, še posebej zdaj, ko je prebujen napadalec Mirlind Daku. Če temu dodamo še eksplozijo Tia Cipota, imajo v Prekmurju res precej razlogov za zadovoljstvo. V Sežani bo sicer manjkal Martin Šroler. Še dobro, z vidika črno-belih, da je znova zdrav Luka Bobičanec. Nejc Vidmar bo na zdravniški pregled in debi počakal do naslednjega tedna.

Na zadnjih osmih tekmah sta oba nasprotnika po dvakrat zmagala, štirikrat se je tekma končala z remijem.

Olimpija vse bliže nazivu jesenskega prvaka

Goričani po dveh zaporednih remijih zdaj gostijo najboljšo ekipo lige. Razlika v kvaliteti med obema tekmeca je ogromna, a Miran Srebrnič je že ničkolikokrat dokazal, da zna svoje fante pripraviti tudi na najtežje preizkušnje. Pričakujemo lahko zadržano, a še zdaleč ne neambiciozno Gorico, ki bo prežala na napake nasprotnika. In kakorkoli obrnemo, se te Olimpiji zaradi tveganega načina igre prej ali slej primerijo …

Po zmagi na derbiju je samozavest v nogometni Ljubljani na vrhuncu. Zmaji imajo pred večnim rivalom zdaj velikih šestnajst točk prednosti, tudi vsem ostalim nasprotnikom pa bežijo že za osem točk. Potrditev naziva jesenskega prvaka je le še stvar teorije in matematike, a Albert Riera se dobro zaveda, da je pred dolgo in vedno neugodno zimo priporočljivo čim bolj povečati prednost pred zasledovalci. Olimpija je hit sezone, a vemo, da v prestolnici nevarnosti, ki lahko skazijo idilo zeleno-belih, prežijo na vsakem koraku.

Olimpija je dobila zadnjih sedem tekem proti Goričanom, na zadnjih petih vrtnice sploh niso dosegle zadetka.

Še enega spodrsljaja si ne smejo privoščiti

Radomljani vse odkar je lani pozimi vajeti prve ekipe prevzel Nermin Bašić še niso bili v tako slabi formi. Niz enajstih tekem brez zmage je dolg, strateg mlinarjev pa priznava, da ima v zadnjem obdobju veliko dela tudi z upravljanjem različnih egov znotraj ekipe. Najboljše zdravilo za skrhane odnose v ekipi je vedno zmaga, rumeno-črni pa so znani kot ekipa, ki lahko vselej preseneti nasprotnika.

Le točka proti Gorici za Koprčane nikakor ni bila dober rezultat. Pritisk na vodilno Olimpijo je znova popustil, kanarčki pa se zdaj nervozno ozirajo navzdol po lestvici, na katerih so jih točkovno znova ujeli Celjani. Ambicije primorske ekipe so jasne, čim prej si želijo državni naslov vrniti na Bonifiko, a letos so, tako kot vsi ostali prvoligaši, naleteli na visoko oviro po imenu Rierina Olimpija. Zoran Zeljković se dobro zaveda, da bo moral Koper v želji po držanju stika z zmaji serijsko zmagovati, spodrsljajev proti Radomljah pa si tako Primorci enostavno ne smejo privoščiti.

Koper je dobil štiri od zadnjih petih tekem proti Radomljam, a lanski poraz na Bonifiki je kanarčkom odnesel državni naslov.