Žan Vipotnik znova junak Maribora, osmica Olimpije

Nogomet 11. Dec 202219:25 > 19:28 0 komentarjev

Vodilna Olimpija je na prvi nedeljski tekmi 20. kroga Prve Lige Telekom s kar 8:0 ugnala Tabor Sežano. Veliko več dela kot zmaji so imeli Mariborčani. Vijolični so doma gostili Gorico, ki so jo zahvaljujoč vročemu Žanu Vipotniku ugnali z 2:1 in prišli do pete zaporedne zmage. Trojni nedeljski program se je zaključil v Domžalah, kjer so Celjani brez težav s 3:0 poglobili krizo Radomelj. Slednjim tako ni pomagala niti menjava trenerja.

Zadnja nedeljska tekme se je odigrala v Domžalah. Radomljani so po razhodu z Nerminom Bašićem, ekipo sta vodila Amir Botonjić in Rok Hanžič, želeli v zadnjem jesenskem krogu prekiniti niz 16 tekem brez zmage. Nastopili pa so oslabljeni, tudi brez kaznovanih Madžida Šošića in Esterja Soklerja, tako kot na drugi strani Celjani, pri katerih je med drugim spet manjkal njihov najboljši strelec Charles Ikwuemesi, kaznovan pa je bil Denis Popović.  Radomeljske želje se v predprazničnem času niso uresničile, zato pa je Celje po treh krogih le vpisalo novo zmago in se prebilo na tretje mesto, kjer ima 14 točk zaostanka za vodilno Olimpijo. Mlinarji pa ostajajo v krogu ekip v boju za obstanek, tam sta se Tabor in Gorica.

Grofi so prvič strli domačo obrambo ob koncu prvega polčas, ko je v polno zadel Aljoša Matka, zmago Štajercev pa sta v drugem polčasu potrdila Lovro Bizjak in David Zec.

Tretji zadetek na tekmi v Domžalah:

Žan Vipotnik junak Maribora

Mariborčani so tekmo z Gorico pričakali v zelo dobri formi, zadnje štiri ligaške tekme so dobili s skupno razliko v danih in prejetih zadetkih 19:1. Tokrat so tudi povedli, a so se jim Novogoričani pozneje dobro zoperstavili. Po zaslugi razpoloženega Žana Vipotnika, ki je dosegel nova dva gola (na zadnjih treh tekmah jih je dosegel sedem), pa so vpisali peto zmago zapovrstjo. Vipotnik je dosegel je z desetimi zadetki zdaj drugi strelec lige, enega več ima le še Mirlind Daku.

Maribor, ki brani naslov prvaka, je jesen končal s 15 točkami zaostanka za vodilno Olimpijo, Gorica pa je skupaj z Radomljami in s Taborom v boju za obstanek.

Odločilni zadetek Žana Vipotnika:

Šov Elšnika v Sežani

Po dveh remijih brez golov je trener Olimpije Albert Riera zagotovo pričakoval strelsko eksplozijo svojih varovancev. A da bodo zmaji tako učinkoviti, verjetno ni pričakoval niti sloviti Španec.

Ljubljančani so v težkih razmerah v Sežani, kjer je nogometaše celotno srečanje motilo rahlo sneženje, že zelo hitro pokazali, po kaj so prišli. Že v tretji minuti so namreč domači storili prekršek nad Aljažem Kreflom, enajstmetrovko pa je v gol spremenil Mario Kvesić. Prednost gostov je v 16. minuti podvojil Aldair, ki je postavil tudi rezultat prvega polčasa.

Gol Kvesića za 2:0

Zeleno-beli se s prednostjo in kontrolo nad igro niso zadovoljili, v drugem delu pa so povsem razbili tekmeca. V 53. minuti je na 3:0 povišal Rui Pedro, nato pa je na sceno stopil ljubljanski kapetan. Timi Max Elšnik je samo v drugih 45 minutah dosegel dva gola (67. in 85. minuta), prispeval pa je še dve asistenci.

Prvi gol Elšnika:

Vmes so si domači zabili dva gola, poleg vratarja Alena Jurce, za katerim je katastrofalen debi v Prvi ligi Telemach, je lastno mrežo zatresel še Tim Vatovec. Zadnja beseda je vendarle pripadla Olimpiji, končnih 8:0 je v 90. minuti postavil rezervist Nemanja Gavrić. Zmaji so tako dosegli najvišjo zmago v sezoni, na zimski premor pa odhajajo z odlično popotnico in 13 točkami prednosti pred drugim Koprom.

Koper v Stožicah do naslova jesenskega podprvaka

Uvodna tekma zadnjega kroga jesenskega dela Prve lige Telemach so zaradi neustreznega igrišča v Šiški nogometaši Brava in Kopra odigrali v Stožicah, kjer pa pogoji niso bili pretirano boljši. Na razmočeni in blatni zelenici so se bolje znašli gosti, ki so slavili z minimalnim izidom 1:0. Edini zadetek na dvoboju je v 43. minuti dosegel Andrej Kotnik, ki je izkoristil nespretno posredovanje domačega vratarja Gala Lubeja Finka. Ljubljančani so imeli najlepšo priložnost za zadetek v drugem polčasu, ko je po prekršku nad Tamarjem Svetlinom najstrožjo kazen zastreljal Mitja Križan. Gosti z Obale so do konca tekme zadržali vodstvo, z novimi tremi točkami pa poskrbeli, da na zimski odmor odhajajo kot drugouvrščena ekipa prvenstva.

Zadetek Andreja Kotnika za vodstvo Kopra z 1:0:

Vreme jo je pošteno zagodlo Bravu, saj ta zaradi obilnega deževja zadnjo tekmo leta ne bo mogel igrati na poplavljenemu igrišču v Šiški. Namesto tega bodo Koprčane gostili kar v Stožicah. Ljubljančani so po remiju proti Goričanom izgubili stik z glavnino, kar nekoliko presenetljivo pa utegnejo v primeru pozitivnega rezultata na drugem mestu prezimiti Koprčani, ki so na zadnjih sedmih tekmah zmagali le enkrat.

Zaključek na Fazaneriji

Zadnja tekma Prve lige Telemach v letu 2022 bo odigrana na Fazaneriji, kjer tretjeuvrščena Mura gosti Domžale. Za Sobočani sta zahtevni gostovanji pri Olimpiji in Kopru, kjer so iztržili dve točki, na precej več pa upajo proti ekipi Simona Rožmana, pa čeprav je le ta v prejšnjem krogu presenetila favorizirane Celjane. Ne glede na točkovni izplen v Murski Soboti bodo Domžalčani prezimili najmanj na šestem mestu, kar za mlado zasedbo še zdaleč ni neuspeh.