Vipotnik preprečil presenečenje, peta zmaga zapored Maribora

Nogomet 11. Dec 202217:11 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so v 20. krogu Prve lige Telemach premagali Gorico z 2:1 (1:1).

Potem ko je Matej Jukić pri gostih prvi prišel do strela na uvodu tekme, a je žogo poslal čez gol, so Mariborčani hitro prevzeli pobudo. Zelo razpoložen mariborski napadalec v zadnjem obdobju Vipotnik je najprej v 23. minuti iz bližine s strelom z glavo zadel prečko, dve minuti pozneje pa je po podaji Marka Tolića v kazenskem prostoru matiral Uroša Likarja in dosegel osmi zadetek na zadnjih šestih tekmah, skupno pa devetega.

So pa Primorci, ki so se v tem delu pokazali v solidni luči, hitro odgovorili, v 27. minuti je namreč po prostem strelu z desne strani žogo v lastno mrežo spravil Marko Božić. Tolić se je v 35. minuti odločil za strel od daleč in za malo zgrešil goriška vrata, na drugi strani pa je Ažbe Jug v 42. minuti ustavil poskus Darka Hrke. Mariborski vratar je bil na mestu tudi po prostem strelu Zvonimirja Petrovića ob koncu polčasa.

Vipotnik odločil srečanje v Ljudskem vrtu:

Uvod drugega polčasa je ponudil po en strel v okvir vrat na vsaki strani, je pa Maribor začel ta del dokaj neprepričljivo, nakar je Damir Krznar v igro poslal tudi Josipa Iličića. Ta je kmalu po vstopu slabo zadel žogo v kazenskem prostoru gostov, ko je poskusil z volejem, na drugi strani pa je obetavno akcijo slabo končal Alessandro Ahmetaj.

V 78. minuti so se domači na kratko veselili drugega zadetka Vipotnika, vendar je bil v prepovedanem položaju in je ostalo pri 1:1. Je pa isti igralec v 80. minuti le dosegel svoj deseti gol sezone, ko je silovito sprožil z dobrih 20 metrov za 2:1. Ranaldo Biggs bi na drugi strani lahko izenačil v 91. minuti, vendar je žogo v kazenskem prostoru poslal malo mimo vrat.

Maribor – Gorica 2:1 (1:1)

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2000, sodniki: Šabanagić, Vojska, Salkić.

Strelca: 1:0 Vipotnik (25.), 1:1 Božić (27./avtogol), 2:1 Vipotnik (80.).

Maribor: Jug, Milec (od 73. Guerrico), Watson, Uskoković, Sikošek, Antolin, Kronaveter (od 63. J. Iličić), Božić (od 73. Baturina), Tolić (od 92. Kryeziu), Brnić (od 63. Laušić), Vipotnik.
Gorica: Likar, Širok, Agić, Mevlja, Klinar, Hrka, Ahmetaj, Jukić (od 86. Bešir), Petrović, Marinič (od 86. Krajnc), M. Iličić (od 88. Biggs).

Rumeni kartoni: Jug, Kronaveter, J. Iličić.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Ljudskem vrtu:

Konec tekme!

90. minuta: Kakšna priložnost Gorice. Obramba Maribora je zaspala, do strela je prišel rezervist Ranaldo Biggs, a Jamajčan je bil premalo natančen. Ažbe Jug si je lahko oddahnil.

81. minuta: GOOOL! 2:1! V Ljudskem vrtu se slavi. Ko se je zdelo, da Maribor nima idej in da se bo tekma končala z delitvijo točk, je še drugič na tekmi udaril izjemni Žan Vipotnik! Maribor spet vodi!

Zadetek Vipotnika:

67. minuta: Vroče pred vrati Maribora. Po hitrem protinapadu je Marinič s podajo našel Ahmetaja, ta pa je poslal žogo čez prečko. Jug ni bil zadovoljen in okrcal svojo branilsko vrsto.

63. minuta: Dvojna menjava pri Mariboru. Iz igre sta odšla Brnić in Kronaveter, v igro pa sta prišla Iličić in Laušić.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

45. minuta: Priložnost Gorice! Prosti strel je izvedel Petrović, a je bil Jug na mestu. Ostalo je pri 0:0.

27. minuta: GOOOL! 1:1! Šok za Maribor. Veselje Maribora ni trajalo dolgo. Nekaj sekund po vodilnem zadetku so imeli Goričani prosti strel, izvedel ga je Ahmetaj, skok je dobil Marinič, žogo pa je v nadaljevanju akcije v lastno mrežo poslal Marko Božić.

Zadetek Gorice:

25. minuta: GOOOL! 1:0! Maribor vodi! Po lepo odloženi Marka Tolića je v polno ponovno meril izjemni Žan Vipotnik!

23. minuta: Prečka Maribora! Milec je poslal predložek z desne strani, Tolić je poskušal z atraktivnim poskusom, prestregel pa je Vipotnik, ki je zadel le prečko.

Prečka Vipotnika:

3. minuta: Prva priložnost na tekmi! Zapretili so gostje, udaril je Matej Jukić, a je bil premalo natančen.