PLT: Vipotnik junak Maribora proti deseterici Domžalčanov

Nogomet 22. Apr 202319:05 > 22:19 0 komentarjev

V 31. krogu prve lige Telemach je sobota prinesla trojni spored. Kot prvi so šli v Domžalah na zelenico nogometaši Radomelj in Kopra in si razdelili točke (1:1). Tabor in Mura sta odigrala zelo zanimivo srečanje na Krasu, zmage so se razveselili Prekmurci (2:1). Pester dan je v Ljudskem vrtu z minimalno zmago zaokrožil Maribor, ki je odpravil Domžale (1:0). Novi prvaki bodo na delu v nedeljo.

V Ljudskem vrtu bi lahko videli tudi kakšen gol več, a žoga ni in ni želela v mrežo. Edini gol je tako dosegel kdo drug kot Žan Vipotnik. Novopečeni slovenski reprezentant je znova pokazal nos za gol in bil prvi ob drugi vratnici na začetku drugega polčasa ter zabil gol za zmago. Kmalu zatem so Domžalčani ostali z igralcem manj. Drugi rumeni karton je prejel Abraham Nwankwo. Kljub temu so gostje prišli blizu izenačenja, a je Jošt Pišek s prostega strela zadel prečko. Domači bi lahko do konca tekme napolnili mrežo gostov, a zapravili vse priložnosti. Z zmago so se vijoličasti utrdili na 2. mestu lestvice.

Gol Vipotnika za zmago Maribora:

Mura prekinila sušo na gostovanjih

Gledalci so lahko ob meji z Italijo videli izjemno zanimiv obračun sežanskega Tabora in Mure. Že v prvem polčasu je kar mrgolelo priložnosti, mreži sta mirovali, potem pa je začelo “pokati” proti koncu srečanja. Najprej je (junak srečanja) Mihael Klepač po sprehodu ob robu kazenskega prostora lepo zadel z desnico, vodstvo po podaji Mirlinda Dakuja povečal pet minut pred iztekom rednega dela srečanja, a so Sežanci zgolj minuto kasneje znižali s prvencem Aleksandra Zeljkovića.

Prvi zadetek Mihaela Klepača:

V sodniškem dodatku so Prekmurci še enkrat zadeli po uspešnem prodoru Nikole Jovičevića. Ta je po uspešnem preigravanju podal do Lazarja Zličića, ki je žogo spravil v prazno mrežo, a se je izkazalo, da je bil prvi pred sprejemom žoge v prepovedanem položaju.

Mura je prekinila niz devetih zaporednih tekem v gosteh brez zmage.

Ob Kamniški Bistrici delitev točk

V prvi tekmi sobotnega trojnega sporeda sta se na stadionu bo Kamniški Bistrici Radomlje in Koper razšla brez zmagovalca (1:1). Že v 2. minuti je goste v vodstvo povedel Bright Edomwonyi. Radomlje so se pred odmorom prebudile, gol za izenačenje pa je le nekaj sekund pred iztekom sodniškega dodatka dosegel Ester Sokler, ki je eden najbolj vročih napadalcev v spomladanskem delu sezone. V drugem delu je namreč dosegel že svoj sedmi gol. Varovanci Oliverja Bogatinova tako ostajajo hit pomladi.

Gol Soklerja za 1:1:

Ljubljansko rajanje v Novi Gorici

Potem ko je Olimpija v nedeljo na večnem derbiju potrdila letošnji državni nogometni naslov, se tokrat zmajem obeta novo lepo nogometno popoldne. Ob gostovanju Ljubljančanov v Novi Gorici se obeta prava invazija navijačev zeleno-belih, ki bodo v mestu vrtnic nadaljevali s praznovanjem velikega uspeha. A na igrišču Albert Riera fantom ne bo dovolil prav veliko veselja in slavja, vsaj ne do takrat, dokler proti Gorici ne osvojijo treh točk. Tudi Primorci imajo seveda svojo računico, točko ali celo tri, ki bi bile še kako pomembne v boju za obstanek, bodo lovili z novim trenerjem Agronom Šaljo, ki je v ponedeljek zamenjal veterana Edyja Rejo.

Gorica Olimpije ni premagala od julija 2018 oziroma že natanko deset tekem.

Koliko v nogometu šteje umetniški vtis?

Z nekaj boljšimi rezultati v zadnjih krogih so nogometaši Brava bolj ali manj rešili svojo eksistenco v prvoligaški druščini. Razbremenjeni Šiškarji tokrat na domačem igrišču gostijo Celjane, ki v zadnjem obdobju sicer zbirajo točke, a navijače še vedno jezi preveč pasivna igra grofov. Pod potegnjeno črto pa se ekipi iz knežjega mesta vendarle na široko odpirajo vrata Evrope, kar je v primerjavi z lanskim skromnim osmim mestom velik korak v pravo smer. Toda glede na investicije bodo Celjani v naslednji sezoni lovili še enega, takšnega, ki jih bo končno odpeljal na sam vrh slovenskega nogometa. Ampak to je že debata o prihodnosti, sedanjost pa je vselej izjemno zahtevno gostovanje na specifični zelenici stadiona ŽAK.

Zadnjih osem medsebojnih tekem je vselej dobil domačin.