Vroči Sokler opekel tudi Koprčane

Nogomet 22. Apr 202317:06 0 komentarjev

Nogometaši Kalcer Radomelj in Kopra so se v 32. krogu Prve lige Telemach v Domžalah razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1). Gol za izenačenje je v sodnikovem dodatku prvega polčasa dosegel Ester Sokler, kar je že njegov sedmi gol v spomladanskem delu sezone.

Nogometaši Kopra na gostovanjih pri Radomljah tradicionalno beležijo dobre rezultate. Na zadnjih osmih tekmah so le enkrat izgubili in enkrat remizirali, remi pa so vknjižili tudi tokrat. Glede na formo obeh ekip v zadnjem času je izid realen, povsem pa tudi ustreza dogodkom na igrišču. Koprčani so sicer kazali za odtenek več želje, predvsem v drugem polčasu imeli več žogo v nogah, tri točke bi jim v boju za Evropo prišle še kako prav, toda morali jih bodo iskati drugje.

Radomljani, ti so ostali neporaženi na sedmi zaporedni tekmi, so v zadnjem trenutku ostali brez vratarja Emila Velića, ki je imel na ogrevanju težave z bolečinami v hrbtu, zato ga je zamenjal Luka Baš. In prav mladi vratar je bil eden krivcev, da so zaradi poškodb spet močno oslabljeni Primorci že v prvem resnem napadu povedli.

Matej Palčič je z desne strani v kazenski prostor poslal na videz nenevarno žogo, toda v obrambi Radomelj je prišlo do nesporazuma, neodločni so bili Uroš Korun, Sandi Nuhanović, praktično prepustili žogo Nigerijcu Brightu Edomwonyiju, ki mu je ni bilo težko poslati v mrežo.

Gostitelji so nato prevzeli terensko premoč, a do konca polčasa ni bilo omembe vrednega dogodka. V končnici pa so domači vendarle pokazali, da znajo biti nevarni, predvsem po prekinitvah. Najprej je v 42. minuti Nuhanovič po prostem strelu z desne strani streljal čez gol, v sodniškem dodatku pa je prišlo do izenačenja po akciji iz kota. Vicko Ševelj je poslal natančen predložek, Ester Sokler je bil v sredini neoviran, z glavo je poslal žogo za hrbet vratarja Adnana Golubovića.

Nikola Krajinović je bil avtor prvega nevarnejšega strela v drugem polčasu, vendar se je z obrambo izkazal Baš. Takoj zatem je imel na drugi strani lepo priložnost Madžid Šošić, iz ugodnega položaja je streljal čez gol. Stranski sodnik je sicer pri tej akciji dvignil zastavico, a je televizijski posnetek pokazal, da se je zmotil in da bi najbrž Var, če bil strel natančnejši, gol priznal.

Koprska obramba si je veliko napako privoščila v 59. minuti, ko je Ivan Novoselec v kazenskem prostoru podaril žogo Mariu Ćuiću, vendar je soigralca z uspešnim posredovanjem rešil Golubović. V protinapadu je po samostojni akciji do strela z desne strani kazenskega prostora prišel Luka Kambič, streljal pa je preveč po sredini, tako da je Baš žogo odbil v kot.

Za Koper je v 68. minuti priložnost zamudil Timothe Nkada, še enkrat je bil nevaren tudi Kambič, toda izid se do konca tekme ni spremenil.

V naslednjem krogu bodo Radomlje gostovale v Sežani, Koper pa pri Olimpiji.

Radomlje – Koper 1:1 (1:1)

Sokler, 45.+1; Edomwonyi 2.

83. minuta: Kambić je po samostojni akciji prišel do strela, a meril rahlo mimo daljše vratnice Radomelj, ostaja 1:1.

61. minuta: Znova je zagrozil Koper. Kambić je močno streljal, a preveč po sredini.

51. minuta: Krajinović je streljal z razdalje, a je domači vratar strel proti prvi vratnici odbil.

Konec prvega polčasa.

45.+1 minuta: GOOOOOOOOOOL! Ester Sokler z glavo pod prečko za poravnavo izida pred polčasom. Natančen je bil le nekaj sekund pred iztekom minute dodatka.

32. minuta: Po seriji rumenih kartonov vendarle tudi priložnost za domače, ki se malce prebujajo proti koncu prvega polčasa. Po podaji s kota je do strela prišel Šošić, a gostujoči vratar ni imel težkega dela.

2. minuta: GOOOOOOOOOL! Naravnost sanjski začetek za goste z Obale. Nesporazum v obrambi mlinarjev je kaznoval Bright Edomwonyi.

Začetni enajsterici:

Radomlje: Velić, M. Čuić, Dobrovoljc, Hrvoj, Korun, Nlandu, Nuhanović, Ouro, Ševelj, Sokler, Šošić

Koper: Golubović, Šimčak, Novoselec, Mittendorfer, Palčič, Correia, Krajinović, Vešner Tičić, Kambič, Požeg Vancaš, Edomwonyi