PLT: Maribor napadal, Olimpija v zaključku “ukradla” zmago

Nogomet 13. Feb 202219:20 > 14. Feb 2022 11:22

21. krog Prve Lige Telemach je v znamenju tretjega večnega derbija letošnje sezone. V Ljubljano je namreč v nedeljo prišel Maribor, ki pa v letošnji sezoni ostaja brez zmage proti Ljubljančanom. Zmaji so po golu Mustafe Nukića z enajstmetrovke slavili z 1:0. Na delu so bili tudi prvaki, Mura je gostila Bravo, tekmeca pa sta se razšla brez zmagovalca (2:2). Zadnja tekma kroga sledi v ponedeljek, pomerila se bosta Aluminij in Radomlje.

Nadaljuje se agonija vijoličastih, ki na zmago na večnih derbijih čakajo že devet tekem. Tokrat so bili sicer gostje boljši nasprotnik, v prvem polčasu zapretili s poskusoma Martina Milca in Jana Repasa. V drugem je bil v ospredju nekdanji zmaj Đorđe Ivanović, a bil v zaključkih premalo zbran.

Dvoboj se je prelomil sredi drugega polčasa. V 65. minuti je Maribor končno zadel, a je veselje gostom, potem ko je bil natančen Ognjen Mudrinski, preprečil VAR. Pravilno je dosodil prepovedani položaj.

Na slabši strani posredovanj video sodnika so bili Mariborčani znova sedem minut pozneje, potem ko je dosodil igro z roko branilca Maxa Watsona. Najstrožjo kazen je izkoristil Mustafa Nukić in poskrbel, da se je Olimpija povsem vrnila v boj za naslov.

Nukić uspešno izvedel enajstmetrovko:

Bravo na Fazaneriji do točke v izdihljajih tekme

Prvi polčas na Fazaneriji ni ponudil najbolj razburljivega srečanja. Toda prvo resnejšo priložnost je Mura izkoristila in povedla. Daku je odlično podal Žigi Kousu, ki ni imel težav premagati gostujočega vratarja.

V drugem polčasu je Mura nekoliko bolje začela. Toda resnejše priložnosti si niso pripravili. V 63. minuti je sledila sporna situacija, po posvetu s sobo za VAR je bil izključen strelec prvega zadetka, domači so tako tekmo nadaljevali z igralcem manj. Toda Bravo sprva ni izkoristil igralske premoči. Mura je celo povišala svojo prednost v 79. minuti, ponovno je bil asistent Daku, zadel pa je Šturm.

Takoj v naslednji akciji je Bravo znižal zaostanek in obetal se je napet zaključek tekme. Mura je imela prek Dakuja priložnost, da tekmo odloči v svojo korist, toda na mestu je bil Orbanić. Ljubljančani se niso vdali, nagrada je sledila v 92. minuti, ko so najprej izenačili, bili so tudi blizu zmage, a prečka je preprečila, da bi tri točke odšle v Ljubljano.

Gol Brava za točko:

Parris pokravil vrnitev Rožmana

Tekmeca, ki se bosta aprila merila za nastop v finalu pokalnega tekmovanja, sta razmerje moči preverila v uvodu spomladanskega dela lige. Celjani, ki jih je po povratku na klop grofov vodil še pred nekaj meseci trener Maribora Simon Rožman, so bolje začeli in povedli prek Esterja Soklerja.

Vseeno to na koncu ni bilo dovolj niti za točko. Tehtnica se je po zaslugi dveh prekrasnih zadetkov Jamajčana Kaheema Parrisa nagnila na stran Primorcev, ki so vsaj začasno ponovno skočili na vrh lestvice. Grofi so doživeli enajsti poraz v sezoni in zasedajo sedmo mesto.

Zadetek za zmago Kopra:

Domžalčani so se rešili

Prvo sobotno tekmo v Domžalah so nekoliko bolje začeli domačini, ki so bili v prvi polovici prvega polčasa podjetnejši. Toda povedli so nogometaši Tabora, v 35. minuti je goste v vodstvo popeljal Vid Koderman. Drug polčas so bolje začeli gostje, ki so imeli še nekaj priložnosti, a nato je sledila izključitev Tila Mavretiča in Domžalčani so prevzeli pobudo.

Izenačujoči zadetek:

Terensko in igralsko premoč so domači kronali v 79. minuti po avtogolu Kevina Grobryja prišli do izenačenja. Do konca tekme so imeli oboji še nekaj priložnosti, toda na koncu je prišlo do delitve točk, s katero bodo verjetno bolj zadovoljni gostje.

Takoj na začetku pomladi prihaja tekma sezone

Z vidika Aluminija in Radomelj v tej sezoni ne bo več prav veliko pomembnejših tekem, kot bo ponedeljkova v “šumi”. Ekipi se na vsak način želita rešiti zadnjega mesta, čeprav imajo v Kidričevem še bolj ambiciozne načrte. “Za nas je to tekma kot vsaka druga. Ni odločilna. V naši izenačeni ligi si hitro zgoraj ali spodaj. Je pa ta tekma pomembna z vidika samozavesti. Trenerji si vedno želimo dobrega štarta, s katerim se lahko ekipa napije od samozavesti in ji je zato v nadaljevanju lažje,” pred obračunom zadnjeuvrščenih ekip razmišlja trener Aluminija Oskar Drobne.

V Radomljah so po tesnejših vezah s splitskim Hajdukom ekipo po napovedih okrepili z nogometaši, ki ne dobivajo priložnosti v ponosu Dalmacije. Mlinarji imajo tudi novega trenerja, Roka Hanžiča je zamenjal Nermin Bašić. “V nogometu so cilji vedno dolgoročni. Trenutno se vidim v Radomljah. Res si želim, da bi klub napravil velik korak tako v rezultatskem kot v organizacijskem smislu. Želel bi si rasti skupaj s klubom,” ob prevzemu mesta glavnega trenerja razmišlja novi trener Radomelj. A da si lahko dolgoročen uspešen, potrebuješ kratkoročne rezultate. Poraz v Kidričevem bi namreč rumeno-črne postavil v zares nezavidljiv položaj.