PLT: Mura na megleni Fazaneriji prekinila zmagovalni niz Domžal (VIDEO)

Nogomet 10. Dec 202318:30 > 18:40

Nogometaši Olimpije so na derbiju 19. kroga Prve lige Telemach v gosteh premagali Koper s 4:2, Mura pa se je doma razveselila minimalne zmage proti Domžalam. Že pred tem je v zgodnjih popoldanskih urah Bravo ugnal Rogaško s 3:2. Krog pa se bo zaključil s ponedeljkovim obračunom med Radomljani in Mariborčani.

Mura je na megleni Fazaneriji premagala Domžale z 1:0 in prekinila zmagovalni niz rumenih, ki so pred tem dobili štiri tekme zapovrstjo. Prekmurcem je tri točke pred domačimi gledalci zagotovil Žan Trontelj, ki je mrežo zatresel v 36. minuti. Mura se je z zmago povzpela na šesto mesto prvenstvene razpredelnice, ki so ga pred tem zasedale prav Domžale.

Olimpija na Bonifiki nadigrala Koper

Olimpija je prepričljivo dobila derbi 19. kroga Prve lige Telemach. Na gostovanju pri Kopru so Ljubljančani zmagali s s 4:2. Zmagovalec je bil sicer odločen že v prvem polčasu, ko je za goste dvakrat zadel Raul Florucz, enkrat pa Marcel Ratnik. V drugem delu je po zadetku Nemanje Motike Olimpija vodila že s 4:0, a sta slab vtis Primorcev nekoliko popravila Nardin Mulahusejnović in Bede Osuji, ki sta bila uspešna iz najstrožje kazni.

Nora tekma v Šiški

Nedeljsko dogajanje se je začelo z izjemno zanimivo tekmo v spodnji Šiški. Obračun preobratov so s 3:2 dobili domači, junak pa je bil znova Matej Poplatnik.

Gol Poplatnika za zmago

Rogaški nista pomagala niti dva zadetka Nejca Gradišarja in ostajajo na zadnjem mestu Prve lige Telemach, Bravo je začasno prehitel Maribor in je na visokem četrtem mestu. V prvem polčasu je bil zaradi reakcije ob robu igrišča izključen trener Rogaške Oskar Drobne.

Kako se bodo vijolice odzvale na bes svojega trenerja?

19. krog v Domžalah zaključujeta Radomlje in Maribor. Zalet mlinarjev se je v zadnjem obdobju popolnoma ustavil in po štirih zaporednih porazih so rumeno-črni znova blizu cone izpada. Na drugi strani vijolice zmage na večnem derbiju niso znale nadgraditi z zmago v Kopru, kar je dodobra razbesnelo trenerja Anteja Šimundžo, ki še vedno intenzivno selekcionira ekipo in razmišlja, kdo bi lahko bil del vijoličaste zasedbe tudi v prihodnje. Kakšne odgovore bo dobil tokrat?

Celje v tretjem poizkusu vendarle strlo Aluminij

Tekmo v Kidričevem so bolje začeli domačini, ki so zatresli celo okvir gola. A neizkoriščeno priložnost so na drugi strani kaznovali Celjani, ki so v roku dveh minut zabili dvakrat. Najprej je bil uspešen Gregor Bajde v 32. minuti, v 34. je zadel še Damjan Vuklišević. V drugem polčasu je prednost povišal Mark Zabukovnik s fantastičnim strelom z razdalje.

Aluminij je tik pred koncem tekme uspel znižati rezultat na 3:1. Natančen je bil Tin Martić.

Celjani so na tretji tekmi proti Aluminiju v letošnji sezoni prvič zmagali. V prvem krogu se je tekma v Kidričevem končala z 2:2, v Celju pa so Šumarji slavili s 3:1.