PLT: Bravo jo je spet zagodel Olimpiji (VIDEO)

Nogomet 7. Dec 202319:24 > 19:24 1 komentar
Bravo

Z remijem proti Bravu (1:1) je Olimpija zaostanek za vodilnim Celjem, ki je v tem krogu zmagal pri Radomljah (4:0), povečala na sedem točk, s tem da imajo Štajerci še tekmo manj. Brez zmagovalca se je končal tudi derbi 18. kroga med Koprom in Mariborom (3:3). Visoki zmagi pa sta dosega Domžale in Mura - prve so s kar 5:0 slavili pri Aluminiju, druga je s 3:1 po zasuku ugnala Rogaško.

Ljubljanski derbi ni ponudil s presežkom nogometne igre, za kar svoj delež nosi tudi zelenica v Stožicah. Ta je bila med tednom posuta s peskom, tako da je obračunov zmajev in gostov vendarle dočakala v boljšem stanju kot prejšnji teden na evropski tekmi proti Lillu. Olimpija je v srečanje vstopila bolje in narekovala ritem igre, toda trdne obrambe Šiškarjev ni uspela streti. Bolj se je polčas bližal koncu, bolj so bili nevarni gostje – a izid na semaforju je ostajal začetnih 0:0.

Tudi v drugem polčasu je bilo pravih priložnosti malo, obračun pa se je razživel v zadnji tretjini. V 62. minuti je sijajno priložnost po kotu zapravil Matej Poplatnik, ki je po skoku zadel vratnico. Zmaji so nato bolj odločno krenili v napad, kar se jim je obrestovalo v 76. minuti, ko je prvenec v Prvi ligi Telemach dočakal Albanec Redi Kasa. Ko se je morda že zdelo, da so si domači zagotovili tri točke, je v 85. minuti fantastično podajo z leve strani poslal Nikola Janjić, pred vrati pa je bil še enkrat najvišji Poplatnik in premagal Pintola za končnih 1:1. Olimpijin zaostanek za vodilnim Celjem se je povečal na sedem točk, s tem da imajo nogometaši iz knežjega mesta še tekmo manj. Bravo ostaja peti.

Muraši končali slab niz

Mura je postala prva ekipa v tem krogu, ki je slavila na domačem igrišču. A začetek v Murski Soboti ni obetal takšnega razpleta. Zadnjeuvrščena Rogaška je namreč prek Nejca Gradišarja že v sedmi minuti presenetila domače in povedla. Odgovor Prekmurcev je bil hiter in odločen, v 15. minuti je zadel prvi zvezdnik Sobočanov Dardan Shabanhaxhaj. Sledila je zelo všečna predstava obeh moštev, ključni trenutek obračuna pa se je zgodila tik pred zaključkom prvega polčasa. Gostujoči nogometaš Emanuel Mihalić je podrl Cotrrella in si prislužil drugi rumeni karton, s tem pa izključitev. Muraši so v drugem delu številčno premoč kronali z goloma Nikole Jovičevića in Amadeja Maroše ter prvič po 4. novembru osvojili tri točke, s tem so se utrdili na sedmem mestu lestvice. Rogaška je izgubila še četrtič na zadnjih petih tekmah in je vse bolj zasidrana na dnu lestvice Prve lige Telemach.

Goleada na Bonifiki brez zmagovalca

Nogometaši so bili izredno strelsko razpoloženi tudi na Obali, kjer sta se v derbiju kroga pomerila Koper in Maribor. Primorci so vodili kar trikrat, a so se Mariborčani vselej vrnili in na koncu iztržili točko (3:3). Z zadetki bogato tekmo je z golom iz enajstmetrovke že v četrti minuti odprl Nik Omladić, le deset minut pozneje pa je izid z mojstrovino poravnal Arnel Jakupović.

Nemara še lepši je bil gol Soudanija za 2:2, ki je Jana Koprivca premagal z volejem, še pred tem pa je za novo vodstvo Kopra po hudi napaki Jana Repasa v 29. minuti poskrbel Ahmed Ankrah. V drugem polčasu se je mreža zatresla še dvakrat. V 65. minuti je za domače zadel Luka Vešner Tičić, končni izid pa je v 85. minuti iz najstrožje kazni postavil Josip Iličić.

Domžale v velikem slogu do četrte zaporedne zmage

Nogometaši Domžal so v zaključku jesenskega dela prvenstva ujeli formo. V Kidričevem so se razveselili še četrte zaporedne zmage, potem ko so nadigrali Aluminij s kar 5:0. Strelski pohod proti vratom domačih je v 15. minuti začel Mario Krstovski, z golom v 29. minuti pa ga je po sijajni podaji Luke Topalovića nadaljeval Danijel Šturm.

Štiriindvajsetletnik se je še drugič med strelce vpisal na začetku drugega dela, manj kot 20 minut pozneje pa se je svojega prvenca v Prvi ligi Telemach po podaji iz kota razveselil Belmin Bobarić. V izdihljajih tekme je še tretji gol na tekmi vpisal Šturm in tako kronal sijajno predstavo v Kidričevem.

Celjani v drugem polčasu razbili

Začelo se je že v torek. Celjani, ki so zaradi sneženja ostali brez sobotne tekme proti Kopru, so imeli v prvem polčasu kar nekaj težav, da so strli odpor žilavih Radomljanov, potem pa so v začetku drugega polčasa postavili stvari na svoje mesto in prišli do visoke zmage. Vse je bilo odločeno v manj kot petih minutah. Najprej je v 52. minuti zadel branilec David Zec, potem pa v 56. minuti še Tamar Svetlin. V zadnjem delu tekme sta v polno merila še Brazilec Edmilson in v sodnikovem dodatku še kapetan Denis Popović, ki je na igrišče prišel s klopi.