Mura končala zmagovito serijo Domžal (VIDEO)

Nogomet 10. Dec 202319:56 0 komentarjev

Nogometaši Mure so v 19. krogu Prve lige Telemach premagali Domžale z 1:0 (1:0).

Nogometaši Domžal so končali svojo zmagovito serijo. Po štirih zaporednih zmagah so igrišče v Murski Soboti zapustili sklonjenih glav, tekmecem so morali po porazu z 0:1 spet prepustiti šesto mesto na prvenstveni lestvici. Statistični podatki so bili sicer na strani Domžalčanov, ki pa prvič na gostovanjih letošnje sezone niso dosegli gola.

Za to so sicer imeli priložnosti. Vprašanje, kako bi se tekma končala, če bi Nik Perc v 16. minuti bolje streljal, potem ko mu je žogo v prazen prostor podal Mario Krstovski. Mladi Domžalčan je sam pritekel pred vratarja Florijana Raduho, ki je na golu zamenjal poškodovanega Klemna Mihelaka, a izgubil medsebojni dvoboj.

Na drugi strani podobne priložnosti v 36. minuti ni zamudil Žan Trontelj. Filippo Tripi mu je podal idealno žogo v globino, desni bočni igralec Mure je po desni strani stekel pred vratarja Gašperja Tratnika in mu med nogami poslal žogo v mrežo.

Perc je imel v prvem delu še eno priložnost, a mu je domačo obramba strel blokirala, podobno kot na drugi strani domžalska obramba poskus Timoteja Brkića, nenatančen pa je bil tudi Nikola Jovičević.

Perčevo neučinkovito vlogo je pri Domžalčanih v drugem delu prevzel Krstovski. Najprej mu je v 57. strel ubranil Raduha, 12 minut pozneje pa po podaji Jošta Piška pred vratarjem zgrešil žogo. Mura tega ni znala kaznovati, kar nekajkrat je prišla v kazenski prostor, a je zmanjkala zadnja podaja ali pa natančnejši strel. Najlepšo priložnost je zapravil Dardan Shabanhaxhaj, ki se je v 85. minuti tudi sam znašel pred Tratnikom, poslal žogo prek njega, a tudi prek prečke. Nekaj minut pred tem poti žogi v mrežo ni našel niti Jovičević.

Domžale bodo v naslednjem krogu gostile Bravo, Mura bo gostovala v Celju.

Mura – Domžale 1:0 (1:0)

* Stadion Fazanerija, gledalcev 800, sodniki: Antič, Pospeh, Šprah.
* Strelec: 1:0 Trontelj (36.).
* Mura: Raduha, Trontelj, Proleta, Morris, Ščernjavič, Tripi, Maruško, Shabanhaxhaj (od 90. Dobrovoljc), Cottrell (od 46. Maroša), Brkić (od 75. Kurtović), Jovičević (od 70. Turudija).
* Domžale: Tratnik, Mutavčić (od 90. Kolobarić), Hempt, Ofenbacher, Bobarić (od 63. Đapo), Markuš, Perc (od 63. Biggs), Topalović (od 70. Tolić), Pišek, Šturm, Krstovski.
* Rumeni kartoni: Ščernjavić, Brkić, Tripi, Šarić (na klopi), Turudija; Mutavčić, Markuš.

KONEC TEKME!

85. minuta: Po veliki napaki domžalske obrambe je Amadej Maroša podal Dardanu Shabanhaxhaju, ki se je sam znašel pred vrati gostov, a žogo poslal na tribune.

69. minuta: Jošt Pišek je prodrl v kazenski prostor domačih in oddal žogo. Ta se je odkotalila mimo Murinih branilcev do Krstovskega, ki pa je žogo zgrešil.

57. minuta: Mario Krstovski je z leve strani sprožil močan strel po tleh, a je bil vratar Mure Raduha dobro postavljen in žogo preusmeril v kot.

KONEC PRVEGA POLČASA!

45. minuta: Tik pred zaključkom polčasa je imel  priložnost s prostega strela  Daniel Offenbacher, žogo pa za las poslal prek vrat.

36. minuta: GOOOL! 1:0 za Muro! Sobočani so v zadnjih minutah prevzeli pobudo in prišli do vodstva. Filippo Tripi je v gosti megli lepo našel Trontlja, ki je vtekel v kazenski prostor in matiral domžalskega vratarja.

31. minuta: Pri Domžalah se je znova ponudila priložnost Niku percu, a je zgrešil Murin okvir vrat.

21. minuta: Priložnost tudi za Muro. Žan Trontelj je dobro podal do Nikole Jovičevića, ki je sprožil močan strel, a meril nenatančno.

15. minuta: Velika priložnost za Domžale. Nik Perc je po podaji Maria Krstovskega sam krenil proti vratom Mure, a je Florijan Raduha pravočasno stekel iz vrat in domžalskemu nogometašu preprečil. da bi prišel do strela.

Začetni postavi:

Pred tekmo: Nedeljski program bo sklenila tekma med Muro in Domžalami. Gre za dvoboj ekip, ki sta za zdaj razočarali svoje navijače, a lahko z morebitno zmago v neposrednem obračunu odgovorita na vprašanje, kdo se je sposoben priključiti boju za zgornji del prvenstvene lestvice, ko tudi Evropa nato ni več daleč. Ravbarji na prekmursko ravnico prihajajo v fantastični formi, saj so dobili štiri tekme v nizu.