Maribor se je mučil, na koncu pa le dočakal novo zmago

Nogomet 19. Mar 202219:22 > 19:51 1 komentar
Mariborčani se po treh tekmah čakanja veselijo nove zmage. FOTO: Uroš Skaza.

Maribor je dobil štajerski derbi, z 1:0 je v Ljudskem vrtu premagal Celje, in po treh tekmah čakanja le prišel do nove prvenstvene zmage. Mura je do nove zmage prišla v Sežani, kjer je z 2:0 odpravila Tabor. Radomlje so v petek premagale Bravo, preostali dve tekmi 28. kroga Prve lige Telemach pa bosta na sporedu jutri.

Maribor je do štajerskega derbija na novo zmago čakal tri tekme, tako da je bilo v taboru vijoličastih precej živčno, že na začetku tokratnega štajerskega derbija pa mu je pot do treh točk olajšal izkušeni vezist v vrstah Celja Tomislav Tomić, ki je zaradi grobega prekrška nad mladim Aljažem Antolinom s tekmo zaradi rdečega kartona končal po manj kot treh minutah.

Izključitev Tomislava Tomića:

Kljub številčni priložnosti so Celjani, na klopi katerih sedi nekdanji trener Maribora Simon Rožman, nudili odličen odpor. V vratih jih je reševal odlični Matjaž Rozman, nekajkrat pa so bili nevarni tudi pred vrati Ažbeta Juga. Še najbolj sredi drugega polčasa, ko je imel po kotu branilec Žan Zaletel sijajno priložnost za vodstvo gostov, ki pa je ni izkoristil. Nekaj minut za tem je na drugi strani v polno meril Đorđe Ivanović in, kot se je izkazalo pol ure pozneje, odločil tokratni štajerski derbi. Ta je, zanimivo, še četrtič v nizu pripadel Mariboru.

Gol Đorđeta Ivanovića:

Mura diha za ovratnik Olimpiji

Mura je še na peti tekmi v nizu ostala neporažena, spet pa prišla do zmage. Tabor je v Sežani najprej z nekaj obrambami reševal vratar Jan Koprivec, potem pa ga je na začetku drugega polčasa premagal Luka Bobičanec.

V 65. minuti je vodstvo Mure povišal novopečeni slovenski reprezentant Tomi Horvat in, kot se je izkazalo pozneje, postavil končni izid.

Messi iz Zmijavcev junak Radomelj

V Domžalah sta se že včeraj pomerili ekipi, ki v zadnjem času ne blestita. Radomljani po super začetku drugega dela sezone na zadnjih štirih tekmah niso zmagali, a proti Bravu so pokazali pravi obraz in zasluženo prišli do vseh treh točk. Mreža Šiškarjev se je prvič zatresla v 40. minuti, ko je v polno meril Tomislav Mrkonjić, ki mu na Hrvaškem rečejo tudi Messi iz Zmijavcev.

Prvi zadetek Tomislava Mrkonjića:

Bravo je sicer odlično odprl drugi polčas in tudi izenačil po zadetku Francoza Simona Nsane, vseeno pa to ni bilo dovolj niti za točko, saj je le pet minut kasneje nespameten prekršek v svojem kazenskem prostoru nad Ivanom Čalušićem naredil Žan Trontelj in glavnik sodnik Alen Borošak je brez zadržkov pokazal na belo točko. Izkoristil jo je hrvaški Messi in Radomlje popeljal do zmage.

V normalnih okoliščinah bi bila to tekma za biti ali ne biti

Po porazu proti Celju jeze navijačev Olimpije ni mogoče več krotiti. Najzvestejši privrženci, člani skupine Green Dragons, so zeleno-belim v zaključku tekme obrnili hrbet, v medijih je bilo mogoče zaslediti tudi informacije o tem, da z delom Dina Skendra ni najbolj zadovoljen niti predsednik kluba Adam Delius. A vemo, kakšne so povezave med hrvaškim strategom in vodstvom kluba, kar pomeni, da ima trener zmaje vendarle še nekaj manevrskega prostora. Zmaga proti Domžalam bi zagotovo vsaj nekoliko pogasila požar, ki znova grozi, da bo Olimpijo potegnil v vrtinec kaosa, ki so se ga ljubitelji zeleno-bele barve v zadnjih letih tako ali tako navadili. Dobra novica za navijače Ljubljančanov je ta, da se po poškodbi počasi vrača Timi Max Elšnik.

Pred dobrim mesecem dni so Domžalčani Olimpijo ob Kamniški Bistrici brez težav ugnali z 2:0.

Domžale so varno zasidrane v sredini lestvice in v tem delu sezone bolj ali manj razmišljajo samo še o pokalu, kjer jih v polfinalu čaka Bravo. Dejan Djuranović je na začetku drugega dela dokazal, da je dobro “prebral” igro Olimpije, zmaji so na februarskem obračunu delovali povsem nebogljeno in verjetno rumena družina tudi tokrat ne bo “odkrivala tople vode”, pričakujemo pragmatične Domžalčane, ki bodo čakali na napake nasprotnika in jih skušali izkoristiti. Se bodo morali pa gostje tudi tokrat znajti Senijada Ibričića, ki mora odslužiti še drugo tekmo kazni zaradi prejetega rdečega kartona proti Celju.

Če to ne bi bila Prva liga Telemach, bi bil favorit jasen

Presenetljivi rezultati so stalnica letošnje sezone v Prvi ligi Telemach. A v nedeljskem popoldnevu si ga zagotovo ne želijo ob koncu tekme na semaforju stadiona Bonifika gledati navijači Kopra. Kanarčki v obračun z Aluminijem vstopajo v vlogi izrazitega favorita, a dejstvo je, da obračun s Kidričani pričakujejo precej zdesetkani. Zaradi poškodbe kolena je sezono že končal prvi zvezdnik Primorcev Maks Barišić, še vedno navijači čakajo na povratek Žana Žužka. Več bo Zoran Zeljković zagotovo pričakoval od napadalnega dvojca Kaheem Parris in Lamine Colley, ki sta se v zadnjem obdobju popolnoma ohladila. Koper je še vedno kandidat za naslov, a nekateri spodrsljaji v zadnjem obdobju morda vendarle kažejo na to, da kanarčki še niso povsem pripravljeni na boj za državno krono.

Na treh prvenstvenih tekmah v tej sezoni Koper Aluminija še ni premagal.

Val sprememb, ki ga je v člansko ekipo Aluminija vnesel Robert Pevnik, sproža pozitivne signale. Kidričani so bili tako proti Mariboru kot tudi proti sežanskemu Taboru na pragu zmage, a so vselej v dramatični končnici tekme ostali brez polnega izkupička. A če ne drugega, so šumarji dokazali vsaj to, da jih kar tako ne moremo odpisati iz boja za obstanek. Martin Šroler, Vid Koderman in Dino Špehar so že dokazali, da lahko nekaj dodajo ekipi Aluminija, a za obstanek bodo Kidričani čim prej morali kakšno tekmo tudi dobiti.