PLT: Mura ugnala Koper in znova prehitela Maribor

Po osmih zmagah na prvih osmih tekmah je Olimpija v 9. krogu Prve lige Telemach v Celju doživela prvi poraz. Celjani so jo po preobratu in štirih golih v drugem polčasu premagali s 4:3. V prvi sobotni tekmi je Gorica po preobratu zmagala s 3:1 pri Taboru. Domžale so v edini petkovi z istim izidom odpravile Radomlje. V nedeljo so bili prvi na delu nogometaši Brava in Maribora, nove tri točke so z minimalno zmago vknjižili vijoličasti (1:0). Mura je v še eni poslastici kroga premagala Koper (2:1).

Mura zadala nov udarec koprskim ambicijam

Na še obračunu zgornjega dela lestvice so nogometaši Mure prišli do zelo pomembne zmage proti Koprčanom. Tekmo je zaznamovala cela kopica zapravljenih priložnosti, tako Luka Bobičanec kot tudi Andrej Kotnik nista uspela v zadetek spremeniti enajstmetrovke.

Kanarčki so se sicer v zaostanku znašli že v 3. minuti, ko se je s krasnim zadetkom izkazal Kobie Morris. Koper je v prvem polčasu dvakrat stresel okvir vrat, do izenačenja pa so Primorci prišli takoj na začetku drugega polčasa, ko je zadel Osuji. Trenutek odločitve je prinesla 81. minuta, ko je Mura izkoristila boljše minute, po podaji Bobičanca s kota je z glavo končni izid postavil veteran Gregor Balažic.

Maribor vpisal nove tri točke

Nogometaši Maribora so na deveti prvenstveni tekmi zabeležili tretjo zmago in drugo v zadnjih treh krogih. Vijoličasti tudi tokrat niso blesteli, a bolj kot umetniški vtis bodo pomembne nove točke. Oba tekmeca sta si pripravila nekaj lepih priložnosti, toda edino je v 54. minuti izkoristil Jan Repas.

V naslednjem krogu bodo Mariborčani gostovali v Radomljah, Bravo bo gostil Gorico.

Konec norega niza Olimpije, Celjani so jo zmleli

Olimpija je imela danes priložnost, da izenači svoj in Mariborov rekord iz prejšnjega tisočletja po številu zaporednih zmag na začetku sezone. Po prvem polčasu in dveh golih zelo razpoloženega Maria Kvesića ji je kazalo, da ji bo uspelo, vodila je z 2:0, toda potem je v drugem delu igre doživela popoln mrk in Celjanom dopustila, da so prišli do preobrata.

Drugi gol Chukwubuikema Ikwuemesija:

V verjetno najboljšem polčasu, kar smo jih v tej sezoni videli v slovenski ligi, so Celjani zabili kar štiri gole, lahko pa bi še kakšnega, in prišli do tretje zmage zapovrstjo, Olimpiji pa prizadejali prvi poraz. Spet je z dvema goloma zablestel Nigerijec Chukwubuikem Ikwuemesi, en gol je zabil kapetan Nino Kouter, po akciji Aljoše Matka tik pred koncem tekme in nesrečnem avtogolu Matea Karamatića pa je Celje zadelo še četrtič. Gol tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom je uspel tudi Olimpiji, med strelce se je vpisal Portugalec Rui Pedro, toda časa za izenačenje je zmanjkalo. Doživela je prvi poraz.

Etien Velikonja je z evrogolom začel preobrat Gorice v Sežani. FOTO: Aleš Fevžer.

Gorica po dveh mesecih spet zmagala

V prvi sobotni tekmi je Tabor v Sežani gostil Gorico, ki ni zmagala že od prvega kroga, ko je sredi julija odpravila Bravo. Zdaj ji je uspelo, čeprav sprva ni kazalo, da bo tako, potem ko je domačine v 19. minuti v vodstvo popeljal Denis Kouao.

Mojstrski gol Etiena Velikonje:

Potem je sledilo sedem minut, v katerih je Gorica prišla do preobrata. Najprej je v 37. minuti z mojstrovino na 1:1 izenačil Etien Velikonja, potem je v 43. minuti Denis Cerovec zadel za vodstvo gostov z 2:1. Sežančani so v drugem delu igre pritiskali za izenačenje, potem pa je v 92. minuti zmago gostov potrdil Miroslav Iličić, ki je na igrišče prišel nekaj minut pred tem.

S to zmago je Gorica skočila z zadnjega mesta, nanj pa je padel prav Tabor, ki zdaj na novo zmago čaka že pet tekem.

Lokalna slava pripada Domžalam

Domžalčani so po le točki, ki so jo osvojili v zadnjih treh krogih, prišli do zmage, a pot do nje ni bila enostavna. Radomljani so jih v prvem polčasu povsem nadigrali in ob golu še dvakrat stresli okvir vrat.

Gol za goste je zabil napadalec Domžal Ivan Durdov, ki je podajo nesrečno preusmeril v svoj gol, a se potem v drugem polčasu oddolžil in dosegel dva gola za preobrat in vodstvo z 2:1. Pri drugem golu je z lepo akciji na desni strani vse naredil rezervist, mladi Makedonec Emir Saitoski, končni izid pa je v izdihljajih tekme postavil še en mladi tujec v domžalskih vrstah, Hrvat Bartol Barišić.