PLT: Nov boleč udarec za Maribor, zdaj ga je premagal še Koper

Nogomet 24. Sep 202322:10 > 22:12
Bo trener Maribora Damir Krznar po novem porazu obdržal službo? FOTO: Jure Banfi.

Koper je z 1:0 zmagal v Ljudskem vrtu in še poglobil krizo Maribora. V 9. krogu Prve lige Telemach smo pred tem v soboto videli zmago Brava nad Olimpijo v ljubljanskem derbiju, zmago Mure nad Rogaško in zmago Celja nad Radomljami. Že v petek so Domžale prekinile niz brez zmag in pod vodstvom Dušana Kosića prišle do treh točk proti Aluminiju.

Po porazu na derbiju v Mariboru ni prišlo do spremembe na trenerskem in niti ne na mestu športnega direktorja, Damir Krznar in Marko Šuler sta obdržali svoji službi, je pa kratko potegnil prvi zvezdnik ekipe Josip Iličić, ki po novem trenira stran od prve ekipe. Vprašanje pa je, kako bo zdaj, ko si je Maribor privoščil nov poraz in zdaj na novo zmago v prvenstvu čaka že pet tekem.

Derbi kroga je v 40. minuti odločil rezervist Kopra Francoz Timothee Nkada, ki je mojstrsko zaključil akcijo, v kateri se je z lepo podajo izkazal tudi Maks Barišić. Ta akcija je pri mariborskih navijačih dvignila kar nekaj prahu, saj so Koprčani igrali, čeprav je na tleh ležal Nemanja Mitrović, sodnik pa tekme ni prekinil. Glede na posnetek, ki je pokazal, da izkušeni branilec Maribora ni dobil prav hudega udarca, verjetno kar upravičeno …

Albert Riera. Foto: Aleš Fevžer

Celjani so se mučili, a so spet zmagali

Celjani so se z Radomljani namučili nekoliko bolj od pričakovanj, a vendarle opravili posel. Edini zadetek je sredi prvega polčasa dosegel Mark Zabukovnik, ki je v polno meril z glavo po predložku Maria Kvesića. Dvoboj sicer ni ponudil veliko pravih priložnosti. Še največji je zapravil sicer prvi strelec lige Aljoša Matko, ki je še ob izidu 0:0 iz bližine zgrešil po podaji Kvesića, v končnici tekme pa bil nenatančen še z glavo. Celjani so z zmago Olimpiji ušli na pet točk naskoka.

Mura preprečila veselje v Rogaški Slatini

Mura je povedla v 19. minuti, za vodstvo gostov je zadel Amadej Maroša. Domačini so nato igrali bolje, imeli precej priložnosti, vratar Prekmurcev Klemen Mihelak pa je povzročal sive lase varovancem Oskarja Drobneta. Zdelo se je, da gol visi v zraku, a Slatinčani ga niso dosegli.

Še več, v 89. minuti je Matic Maruško podvojil vodstvo Mure in potrdil tri točke za goste, ki so zdaj pri desetih, Rogaška jih je zbrala pet.

Olimpija si je spet polomila zobe pri mestnemu tekmecu

Olimpija je na Žaku bledo začela in v prve pol ure samo gledala, kako nogometaši Brava švigajo po igrišču. S prostega strela je zadel Martin Pečar. Nato so se gostje vendarle prebudili. V polno sta med 32. in 35. minuto merila Mustafa Nukić, ki je mrežo našel po kotu, ter Nemanja Motika, ki je dobro meril v padcu. Domači so v drugem polčasu spet prevladovali, napako obrambe je zelo hitro izkoristil Pečar, odločilni moment pa se je zgodil v 66. minuti, ko je kardinalno napako Matevža Vidovška kaznovala “kobra” po imenu Matej Poplatnik.

Olimpija je vse stavila v napad in si ustvarila kar nekaj priložnosti, zadeli pa so “Bravaši”. V sodnikovem podaljšku je žogo krasno sprejel Rok Maher in odločil zmagovalca. Olimpija je v Spodnji Šiški že sedem tekem zapored brez zmage!

Kdor ne da, ta dobi

Trener Dušan Kosić je na klopi Domžal vendarle dočakal prvo zmago. Čeprav je obramba Domžal klonila že na 17. zaporedni tekmi, so gostitelji z goloma v končnici tekme dosegli zadetka za popoln preobrat. V 77. minuti je Gašper Juvan v samostojni akciji zadel vratnico in zapravil priložnost za šah mat gostov, a če ne daš, dobiš. Dve minuti kasneje je z mojstrovino izenačil Danijel Šturm, za zmago pa je pet minut kasneje po hudi napaki vratarja šumarjev Sama Pridgarja poskrbel Mario Krstovski.