PLT: Celjani vodili večino tekme, na koncu zadovoljnejši Koprčani (VIDEO)

Nogomet 17. Sep 202320:10 > 21:09 1 komentar
Koper - Celje

Olimpija je dobila prvi večni derbi v novi sezoni Prve lige Telemach. Ljubljančani so večne tekmece v Stožicah premagali z 2:1 (1:0). Osmi krog sta sicer odprla Aluminij in Rogaška, ki je vpisala prvo zmago v sezoni (2:1). Obračun med Muro in Bravom se je končal brez zmagovalca (1:1). Nedeljski spored sta z lokalnim derbijem odprli ekipi Radomelj in Domžal, s 3:1 so slavili prvi. Krog se je zaključil z remijem med Koprom in Celjem (1:1).

Povedli so Celjani v 16. minuti. Zadetek je dosegel Mario Kvesić. Z lepo podajo ga je našel v zadnjem času razpoloženi Žan Karničnik, Kvesić pa je lepo premagal Koprivca v golu domačih.

Vse je kazalo na tri točke gostov, ki pa so izenačili povsem ob koncu tekme. V 89. minuti se je v kazenskem prostoru lepo znašel Bede Osuji in poskrbel za točko Kopra.

Celjani imajo na vrhu lestvice zdaj dve točki prednosti pred Olimpijo, Koper je tretji s štirimi točkami zaostanka za vrhom.

V Domžalah ni manjkalo lepih golov, veselijo pa se Radomlje

V Domžalah so bili rumeni tokrat v vlogi gosta. Tekmo so namreč gostile Radomlje, ki so v 19. minuti preko Ivana Krola povedle. Le štiri minute za tem je bil rezultat že poravna. Z izjemnim zadetkom se je izkazal Luka Topalović. Gol bo gotovo med kandidati za najlepšega v letošnji sezoni.

Gol Topalovića za izenačenje:

V 33. minuti so Radomljani ponovno povedli, tokrat je s še enim prekrasnim zadetkom zablestel Brazilec Caio Da Cruz. Radomlje so zmago potrdile v 39. minuti, ko je bil natančen še Dejan Vokić.

Gol za 2:1:

Olimpija do zmage na derbiju

Nogometaši Olimpije so v 8. krogu Prve lige Telemach premagali Maribor z 2:1 (1:0). Zmaje je v 34. minuti v vodstvo popeljal Rui Pedro, njihovo vodstvo pa je v drugem polčasu povišal Marcel Ratnik (65.). Mariborčani so odgovorili  v 69. minuti prek Marina Laušića in znižali izid, a do točke in morebitnega izenačenja jim ni uspelo priti. Olimpija bo v 9. krogu prihodnjo soboto gostovala pri Bravu, Maribor pa bo dan pozneje gostil Koper.

Remi Mure in Brava

Črno-beli so prvič zaigrali pod vodstvom novega trenerja Vladimirja Vermezovića.

Šok terapija je prinesla delitev točk, a je domače danes presekala izključitev enega izmed nogometašev v 11. minuti, potem ko so Muraši že po nekaj minutah povedli.

V polno je že po sedmih minutah meril Roko Jurišić, potem pa je kakšnih pet minut kasneje VAR služba ocenila, da je bil Leard Sadriu pregrob, ko je želel ovirati prodor Mateja Poplatnika. Ta je tekel proti golu, branilec Prekmurcev pa ga je ravno toliko oviral, da je napadalec Šiškarjev padel in gostom priigral številčno prednost.

Bravo je dolgo lomil odpor domačih in obrambo “zlomil” v zadnjih petnajstih minutah srečanja, ko je zadel Luka Štor.

Rogaška zablestela

Nogometaši Rogaške so se razveselili prve zmage v letošnji sezoni Prve lige Telemach. Priigrali so si jo na gostovanju v Kidričevem, kjer so po sijajnem vstopu v tekmo prek Vica Miljanića povedli po vsega dveh minutah igre. Nedolgo za tem, le 12 minut pozneje, so vodstvo še povišali, potem ko je svoj prvoligaški prvenec vpisal Nejc Gradišar. Danes bleda zasedba Aluminija je izid uspela znižati šele v 76. minuti po golu Poljaka Daniela Skibe, ki je tudi postavil končni izid obračuna.