PLT: Aluminij se poslavlja od elite, Rogaška z zmago do obstanka (VIDEO)

Nogomet 18. Maj 202411:00 > 17:07 0 komentarjev
NK Rogaška

Za nami je prvi del zadnjega kroga Prve lige Telemach. Iz elitne druščine so izpadli nogometaši Aluminija, ki so izgubili proti Domžalam (1:3). Obstanek v prvi ligi si je z zmago nad Muro zagotovila Rogaška (2:1). Radomljani so remizirali s Celjani (1:1) in si bodo morali obstanek med elito najverjetneje izboriti v kvalifikacijah za popolnitev prve lige.

Aluminij je slabo začel obračun, na katerem je potreboval zmago za morebiten obstanek v Prvi ligi Telemach. Rumena družina je trikrat zadela v prvem polčasu. Dvakrat je v polno meril Edvin Krupić, enkrat pa Luka Dovžan Karahodžić.

Častni zadetek za domačine je v samem zaključku dosegel Sandro Jovanović.

Mlinarji za zdaj ostajajo med elito

Radomljani so gostili aktualne prvake iz Celja. V 29. minuti je mlinarje v vodstvo popeljal Matej Malenšek.

Rezultati na ostalih tekmah se niso v popolnosti izšli po željah domačinov, ki so na koncu prejeli zadetek v 93. minuti srečanja, ko je Aljoša Matko zadel še 18. v sezoni in se znova zavihtel na vrh lestvice strelcev.

Zmaga Rogaške za obstanek?

V Fazaneriji so gostje odlično začeli srečanje. V 4. minuti je v polno meril Patrik Mijić, v 44. minuti pa je prednost podvojil Alen Korošec.

Mura je v 55. minut znižala zaostanek, zadel je Amadej Maroša, toda črno-beli kaj več od enega zadetka niso uspeli pripraviti.

Točkovno so si Slatničani priborili obstanek, toda za zdaj še ni jasna usoda Rogaške, ki je ostala brez licence za nastope v prvi slovenski ligi.

Potrditi evropsko vozovnico

Nedelja prinaša dva sila zanimiva dvoboja. Maribor bo v Kopru, ki ga tarejo težave s poškodbami, želel potrditi končno drugo mesto, kanarčki pa točke nujno potrebujejo v luči lova na četrto mesto, ki jim lahko ob težavah Rogaške prinese evropsko vozovnico.

Zelo podobno izhodišče je tudi pred ljubljanskim derbijem med Olimpijo in Bravom. Zmaji, ki so na zadnjih šestih tekmah Šiškarje premagali le enkrat, bodo računali na uslugo Kopra ter še lovili končno drugo mesto, Bravo mora v tem krogu zaradi slabšega medsebojnega razmerja s Primorci doseči boljši rezultat od Kopra, da konča na četrtem mestu.