Domžalčani zablesteli v Šiški, padali so evrogoli (VIDEO)

Nogomet 7. Apr 202416:44 > 17:31 3 komentarji
NK Bravo NK Domžale

V zadnji tekmi 29. krog Prve lige Telemach so Domžalčani po menjavi trenerja, po odhodu Dušana Kosića je ekipo vodil Matej Podlogar, v Spodnji Šiški s 3:1 ugnali Bravo in prišli do pomembne zmage.

Domžalčani so po odhodu trenerja Dušana Kosića za začetek gostovali v Spodnji Šiški, kjer so gostovali pri v tej sezoni izjemno neugodnem tekmecu. A rumena družina se je po trenerski šok terapiji odlično odzvala in prišle do pomembene zmage.

V prvem polčasu nismo videli zadetkov, zato pa smo jih v drugem videli štiri. Mrežo Brava je s prostega strela načel Jošt Pišek. Še lepšega je kar s sredine dosegel Filip Stuparević. Domžalski ples je z drugim zadetkom na tekmi nadaljeval Pišek, častnio zadetek pa je v 88. minuti dosegel 19-letni napadalec Šiškarjev Beno Selan.

Mojstrovina Filipa Stuparevića:

Celjani po šoku na Fazaneriji do pomembne zmage

Celjani so udarno začeli tekmo v Fazaneriji in si že v uvodnih minutah pripravili nekaj lepih priložnosti. Toda sledil je hladen tuš, saj je Mura v 7. minuti prek Roberta Čakša povedla. V 22. minuti so gostje odgovorili. Pravi evrogol je v 22. minuti dosegel Žan Karničnik.

Tik ob koncu prvega polčasa je za preobrat in vodstvo Celja poskrbel Damjan Vuklišević.

V nadaljevanju je Aljoša Matko dosegel še tretji zadetek za grofe. Varovanci Damirja Krznarja so vknjižili nove tri točke in korakajo proti naslovu prvaka.

Delitev točk v Domžalah

Tekma ob Kamniški Bistrici v prvem polčasu ni ponudila veliko nogometnih užitkov. Tako Radomljani kot tudi Koprčani so si pripravili po eno priložnost, mreži pa sta v prvem polčasu mirovali.

Tudi v drugem polčasu sprva ni bilo pravih priložnost. Vse se je spremenilo v 73. minuti, ko je Timothee Nkada priigral najstrožjo kazen. Francoski napadalec je nato sam prevzel odgovornost in kanarčke popeljal v vodstvo.

Toda mlinarji se niso predali, v 91. minuti so imeli na voljo prosti strel. Dejan Vokić je z odlično podajo zaposlil Gabra Dobrovoljca, ta pa je zatresel mrežo Kopra in postavil končni izid 1:1.

Olimpija garala za tri točke

V Rogaški Slatini smo spremljali izredno napet obračun od prve do zadnje minute, toda na prvi zadetek so morali gledalci čakati vse do konca prvega polčasa. Najprej so povedli domačini, v 44. minuti je zadel Oliver Kregar. Le nekaj minut kasneje so znova zapretili črno-beli, toda tokrat so stresli le okvir vrat. To je kaznovala Olimpija, ki je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa izenačila prek Raula Florucza.

Drugi polčas se je začel tako, kot se je prvi končal. Tokrat so prvi udarili zmaji, v 49. minuti je zadel Jorge Silva. Tri minute kasneje sledil odgovor Rogaške, za 2:2 je zadel Alen Korošec.

Admir Bristrić je v 80. minuti dosegel še tretji zadetek za Olimpijo, ki je tokrat pošteno garala za nove tri točke.

Maribor zanesljivo do treh točk

Uvodno tekmo kroga smo sicer videli že v petek v Kidričevem, kjer so nogometaši Maribora z 2:0 ugnali Aluminij. Vijolični so bili skozi ves dvoboj boljši tekmec na igrišču, svojo premoč pa prvič kronali v 30. minuti, ko je zadel Arnel Jakupović. Zmago gostov je na uvodu drugega polčasa z desetim prvenstvenim golom v sezoni potrdil Hilal Soudani.