Domžalska šok terapija padla na plodna tla (VIDEO)

Nogomet 7. Apr 202417:19 0 komentarjev

Nogometaši Domžal so v 29. krogu Prve lige Telemach v Ljubljani premagali Bravo Kostel s 3:1 (0:0).

Zamenjava trenerja oziroma šok terapija vodstva domžalskega kluba je uspela. Novi trener Matej Podlogar, ki je na začetku tedna zamenjal Dušana Kosića, je debitiral z zmago, ta bo v boju za obstanek njegovi ekipi zagotovila mirnejše nadaljevanje prvenstva. Kakšnega velikega pomika v igri Domžal sicer ni bilo, če pa že, pa to velja predvsem za obrambo. V napadu pa so rumeno družino rešili trije zelo lepi goli s streli od daleč. Za dva je poskrbel Jošt Pišek, za enega pa Filip Stuparević, slednji je dosegel redko viden gol, Matijo Orbanića je premagal s svoje polovice igrišča.

Do z goli bogatega zaključka tekme so nogometaši pokazali zelo malo dobrega nogometa. Videti je bilo, da sta obe ekipe bili zadovoljni z začetnim izidom in nista hoteli ničesar tvegati. Gostitelji so bili vseeno nekoliko bolj aktivni in konkretni, čeprav pravih priložnosti ni bilo.

V prvem polčasu so gledalci videli veliko strelov od daleč, Ljubljančani pa so bili najbližje zadetku v 15. minuti, ko je po strelu Mateja Poplatnika žoga zadela Abraham Nwankwa, spremenila smer, toda zletela malo mimo vratnice. Bravo je po kotih dvakrat tudi dobil skok v tekmečevem kazenskem prostoru, toda strela Gašperja Trdina in Nemanje Jakšića nista pomenila večje nevarnosti za gol Lovra Štubljarja.

Prosti strel Piška, ki je bil za malo nenatančen, je bila edina priložnost drugega dela. Do 70. minute, ko je Pišek še enkrat dobil priložnost, da približno z 18 metrov ogrozi Orbanića. To je storil mojstrsko, vratar ni imel nikakršnih možnosti. Zagotovo pa je kriv za prejet gol osem minut pozneje. Stal je namreč preveč izven svojih vrat, Stuparević je to videl in prek njega žogo s svoje polovice poslal v mrežo.

To pa še ni bilo vse. Pišek je v v 87. minuti z močnim in natančnim strelom, tokrat nizkim, dosegel še tretji gol za Domžalčane, za kozmetični popravek izida pa je v 87. minuti poskrbel domači rezervist Beno Selan.

Domžale bodo v naslednjem krogu gostile Rogaško, Bravo Kostel bo gostoval v Celju.

Bravo Kostel – Domžale 1:3 (0:0)

Stadion v športnem parku Šiška, gledalcev 300, sodniki: Novarlić, Benc, Lahovič.

Strelec: 0:1 Pišek (70.), 0:2 Stuparević (78.), 0:3 Pišek (82.), 1:3 Selan (87.).

Bravo Kostel: Orbanić, Španring, Jakšić, Gorenc (od 74. Gurlica), Kavčič, Trdin (od 81. Selan), Štravs, Gidado (od 77. Maksimović), Pečar (od 84. Maher), Stanković, Poplatnik.

Domžale: Štubljar, Klemenčič, Hodžić, Nwankwo, Offenbacher (od 87. Đapo), Stuparević, Pišek, Markuš (od 87. Husmani), Šturm (od 74. Mutavčić), Kolobarić (od 74. Perc), Topalović (od 60. Tolić).

Rumeni kartoni: Poplatnik, Štravs, Španring; Perc.
Rdeč karton: /

Potek srečanja v Šiški:

Konec tekme!

88. minuta: GOOOL! 1:3! Šiškarji so dosegli častni zadetek. Mrežo Domžal je zatresel 19-letni Beno Selan!

82. minuta: GOOOL! 0:3! Bravo je na kolenih! Domžalčani so dosegli še tretji zadetek! Drugi zadetek je dosegel Pišek.

78. minuta: GOOOL! 0:2! Gostje so hitro še povišali prednost! V polno je zadel še srbski napadalec Filip Stuparević. Žogo je dobil na sredini igrišča in z norim strelom preseneti Organića!

70. minuta: GOOOL! 0:1! Domžale  vodijo v Ljubljani! Iz prostega strela je Orbanića premagal Jošt Pišek!

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

35. minuta: Domžale so zapretile še enkrat. Do strela je prišel Jošt Pišek, a za malce zgrešil. Orbanić je bi na resni preizkušnji.

27. minuta: Bravo se ne ustavlja. Dolgo časa je žoga krožila okoli kazenskega prostora Domžal, ko je odbite prišel do Španringa. Branilec je udaril z vso močjo, njegov projektil pa je švignil čez prečko.

16. minuta: Zapretile so tudi Domžale, do nevarnega strela je prišel Stuparević, a je bil za melo nenatančen.

15. minuta: Vroče pred vrati Domžal. Do strela je prišel nevarni Marej Poplatnik, ki je nevarno sprožil, žoga pa je vmes zadela še Abrahama Nwankwa in skoraj presenetila Lovra Štubljarja.

ZAČETEK TEKME!

Začetni postavi:

Pred tekmo:

V Domžalah se te dni ukvarjajo z iskanjem naslednika Dušana Kosića, medtem pa neizprosni nogometni ritem rumeni družini prinaša težko gostovanje v spodnji Šiški. Bravo je zadnjo tekmo v Rogaški Slatini izgubil in doslej so Ljubljančani praktično vselej v tej sezoni dokazali, da se znajo odzvati na slabši rezultat.

Čaka torej ravbarje v nedeljo nova epizoda nogometnega trpljenja?