PLT: Ob Kamniški Bistrici padlo kar osem zadetkov, Mura slavi pomembno zmago

Nogomet 29. Mar 202416:54 > 22:04 0 komentarjev
Mura

Nogometaši Maribora so v 28. krogu Prve lige Telemach z 1:0 premagali Radomlje. Odločilni zadetek je dosegel Arnel Jakupović. Še pred tem je Rogaška z 2:0 ugnala Bravo, zvečer pa je Mura s 5:3 slavila na gostovanju pri Domžalah.

Prvi polčas tekme ob Kamniški Bistrici je bil povsem v znamenju Mure, ki po zaslugi dveh zadetkov Sandija Nuhanovića ob odmoru vodila z 2:0.

V nadaljevanju pa smo videli še šest zadetkov. Sprva so Domžalčani znižali zaostanek prek Daria Kolobarića, kasneje pa so črno-beli odgovori s tremi zadetki, najprej je zadel Robert Čakš, nato Amadej Maroša, piko na i pa je pristavil Almin Kurtović.

Toda rumena družina se tudi pri rezultatu še ni predala, dosegli so še dva zadetka (zadela sta Jan Đapo in Jošt Pišek), toda za kaj več kot kozmetični popravek je zmanjkalo časa. Prekmurci so se z zmago nekoliko oddaljili od spodnjega dela lestvice, medtem ko so Domžalčani še vedno povsem blizu cone izpada.

Radomljani namučili Mariborčane

Maribor je v prvem polčasu proti Radomljam prevladoval, toda večjih priložnosti si kljub terenski premoči ni uspel pripraviti. Po prvih 45 minutah igre je bil izid še vedno začetnih 0:0.

V nadaljevanju pa so vijoličasti postali konkretnejši, kar se je obrestovalo v 57. minuti, ko je za vodstvo domačih poskrbel Arnel Jakupović.

Po zadetku Maribora so se prebudil tudi mlinarji, ki so imeli po posredovanju VAR-a na voljo še enajstmetrovko, ki pa jo je v 64. minuti srečanja zapravil Dejan Vokić. Z izjemno obrambo se je izkazal Menno Bergsen.

Za dodatne preglavice na klopi vijoličastih je poskrbel še rdeči karton Japonca Itsukija Urate. Kljub igralcu manj so varovanci Anteja Šimundže zdržali vse nalete gostujoče zasedbe.

Pravljica Rogaške se nadaljuje

Na prvi tekmi trojnega petkovega programa je Rogaška nadaljevala svoj pohod  v drugem delu državnega prvenstva. Pred domačimi gledalci je brez težav ugnala trdoživi Bravo, ki je bil danes povsem nemočen. Oba zadetka za Rogaško je dosegel odlični hrvaški napadalec Patrik Mijić, ki je imel vsaj še dve veliki priložnosti za zadetek. Rogaška se je z novo pomembno zmago in tremi točkami točkovno poravnala z Domžalami, Šiškarji pa so zapravili priložnost, da prehitijo Maribor.

Drugi zadetek Patrika Mijića:

Imperativ zmage v zmajevem gnezdu

Derbi kroga bo odigran v Ljubljani, Olimpija bo novo travo v Stožicah testirala na dvoboju s Koprom, ki je nedavno zmaje izločil iz pokalnega tekmovanja. Zeleno-beli so tudi v prvenstvu trikrat zapored ostali brez zmage, s tremi remiji v nizu pa se je njihov zaostanek za vodilnim Celjem znova povečal na dvomestno razliko. Če želijo Ljubljančani ohraniti vsaj minimalno upanje o ubranitvi naslova, potem morajo nujno streti kanarčke, ki se bolj kot na prvenstvo sicer v zaključku sezone ozirajo proti osvojitvi pokalne lovorike.

Se bo Krznar ujel v isto past kot Riera?

Ko je govora o dvoboju Celja in Aluminija, je favorit jasen. Malokdo pričakuje drugačen scenarij, kot je zmaga grofov proti Kidričanom, ki pa so prvi medsebojni obračun v tej sezoni na stadionu Z’Dežele dobili. Takratni trener Albert Riera je močno zarotiral svoje moštvo, ki je ob bledi predstavi doma izgubilo s 3:1, tokrat pa bo Damir Krznar s svojimi varovanci storil vse, da se kaj takšnega ne zgodi. Z novo zmago bi grofje naredili še en velik korak proti državnemu naslovu.