Rogaška nadaljuje svoj pohod (VIDEO)

Nogomet 29. Mar 202417:13 1 komentar
NK Rogaška
NK Rogaška Foto: Jure Banfi

Nogometaši Rogaške so v tekmi 28. kroga Prve lige Telemach premagali Bravo Kostel z 2:0 (1:0).

Nogometaši Brava Kostela so v Rogaško Slatino prišli kot favoriti in iskali tri točke, s katerimi bi ostali v igri za evropska mesta. A so naleteli na razpoloženo domačo ekipo, ki je v spomladanskem delu sezone v odlični formi in je tudi tokrat dobila tri nove pomembne točke v boju za obstanek. Rogaška je zdaj po točkah (sicer z dvema tekmama več) ujela Domžale na sedmem mestu, Bravo ostaja četrti.

Domača zasedba je tekmo bistveno bolje začela in imela večji del prvega polčasa izrazito premoč. Najbolj nevarna za vratarja Matijo Orbanića sta bila Patrik Mijić in Oliver Kregar, ki sta do 20. minute že imela nekaj priložnosti, Kregar je med drugim močno meril s kakšnih osmih metrov, a je vratar gostov žogo še odbil v kot, na pravem mestu je bil tudi minuto pozneje ob nevarnem strelu Mijića.

Brez moči pa je bil Orbanić v 23. minuti. Po izgubljeni žogi Brava je Alen Korošec dobro podal Mijiću, ta pa je z močnim strelom s kakšnih 14 metrov z desne strani poslal žogo v gol.

Gostje so si prve nevarnejše priložnosti priigrali šele ob koncu prvega dela, ko sta bila s streloma od daleč nevarna Martin Pečar in Jakoslav Stanković, toda izkazal se je domači vratar Mulalić.

V nadaljevanju je sprva kazalo, da bo Bravo prevzel pobudo, domači pa popustili. A čeprav so imeli gostje več žogo v nogah, posebej nevarni niso bili. Potem pa je spet zapretila Rogaška, ki je v 72. minuti dokončno pokopala vse upe Brava na ugodnejši izid.

Rezervist Shakeone Satchwell je v kazenskem prostoru še ujel žogo pred zadnjo črto in jo poslal nazaj, Mijić pa je za svoj že šesti gol v spomladanskem delu sezone močno udaril s kakšnih 12 metrov pod prečko.

Domači so do konca dvoboja brez težav zadržali prednost, gostje so bili nenevarni, pri Rogaški pa bi lahko v sodnikovem dodatku zadel še Žan Flis, a je v gneči udaril mimo gola.

V naslednjem krogu bo Rogaška 6. aprila gostila ljubljansko Olimpijo, Bravo pa dan pozneje Domžale.

Rogaška – Bravo Kostel 2:0 (1:0)

Športni center Rogaška Slatina, sodniki: Šmajc, Brezar, Jamnik, Bubek.

Strelec: 1:0 Mijić (23.), 2:0 Mijić (72.).

Rogaška: Lorber (od 1. Mulalić), Pirtovšek, Thalisson, Vujčić, Kregar (od 70. Satchwell), Mijić, Lovrić, Flis, Kambič (od 90. Sim), Kurež (od 70. Diaby), Korošec (od 90. Kitek).

Bravo Kostel: Orbanić, Gorenc, Španring, Gurlica, Trdin, Poplatnik, Ivanšek (od 53. Maksimović), Kavčič, Štravs, Stanković (od 73. Kerin), Pečar (od 70. Gidado).

Rumena kartona: Thalisson, Vujčić.
Rdeči karton: /

Potek srečanja v Rogaški:

Konec tekme!

83. minuta: Mijić je imel prekrasno priložnost, da pride do še tretjega zadetka, a  jo je zapravil. Sam je prišel do Orbanića, a žogo poslal krepko preko vrat.

72. minuta: GOOOL! 2:0! Rogaška je podvojila prednost! Znova je v polno zadel Mijić!

50. minuta: Rogaška blizu drugega zadetka! Znova je se je odlično znašel Mijić, ki je udaril s prve, a le za malce zgrešil. Orbanić si je lahko oddahnil.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa v Rogaški Slatini!

42. minuta: Rogaška blizu drugega zadetka. Po zmedi v obrambi gostov je po sodelovanju s Korošcem udaril Kregar, a se je z izjemno obrambo izkazal Orbanić.

39. minuta: Bravo kaže zobe in lovi izenačenje. Do strela je z velike razdalje prišel Stanković, njegov natančen poskus pa je prsti od kot odbil odlični Mulalić, ki se je po obrambi hudoval na soigralce.

34. minuta: V zadnjem obdobju je bolj nevaren Bravo. V 34. minuti je vratarja Mulalića ogrozil Pečar, a ostalo je pri vodstvu Rogaške.

23. minuta: GOOOL! 1:0! Rogaška zasluženo vodi! Obramba gostov je kapitulirala, Mijić je zadel za 1:0! Šiškarje je z odlično podajo presekal Korošec, Mijić pa je mirno premagal Orbanića in poskrbel za domače vodstvo.

19. minuta: Rogaška je vse bolj nevarna. Tokrat je podal Kregar, močan strel Mijića pa je spet bravurozno ustavil Orbanić.

17. minuta: Lepa priložnost za Rogaško. Po lepi globinski podaji je do strela prišel Kregar, a je bil Orbanić na mestu. Odbitek je skušal s škarjicami udariti še Mijić,a je zgrešil žogo. Ostalo je pri 0:0.

Začetek tekme.

Začetni postavi:

Pred tekmo:

Nadaljevanje prvenstva odpirata presenečenji prvenstva Rogaška in Bravo. Črno-beli imajo novo priložnost, da z osvajanjem točk utrdijo svoj status ekipe, ki ima resne ambicije obstati med elito, Šiškarji pa v Slatino prihajajo odločeni, da z zmago še dodatno pritisnejo na tretji Maribor in začinijo boj za Evropo. Tekma prinaša tudi zanimiv spopad dveh vročih strelcev, domačega Patrika Mijića in gostujočega Mateja Poplatnika.