Maribor ni izgubil, a je v 93. minuti spet ostal brez zmage

Za nami je zelo razburljiv derbi v Celju. FOTO: Jure Banfi.

V sobotnem derbiju 15. kroga Prve lige Telemach je Maribor s 3:3 remiziral v Celju in prekinil niz treh porazov, a spet ni zmagal. Brez treh točk je ostal v 93. minuti. V prvi sobotni tekmi je Tabor z golom v 94. minuti prišel do velikega preobrata in z 2:1 premagal Radomlje, ki so pred tem zapravile številne priložnosti. Radomljani so še 12. v nizu ostali brez prvenstvene zmage. V nedeljo sledi še dvoboj vodilnih ekip lige, v Stožicah se bosta pomerila Olimpija in Koper. Že v petek so Domžale s 5:1 premagale Gorico.

Maribor je tudi v Celju trepetal in bil na dobri poti, da doživi še četrti zaporedni prvenstveni poraz, potem ko je Celjane dvakrat v vodstvo popeljal nekdanji ljubljenec mariborskih navijačev, dobitnik nagrade Vijol’čni bojevnik Aljoša Matko. Toda Maribor je v drugem delu igre prišel do popolnega preobrata, najprej je v 59. minuti zadel Marko Tolić, potem pa v 73. minuti še Žan Vipotnik. Ko je že kazalo, da bodo prvaki le prišli do tako želene zmage, pa je v 93. minuti nepazljivost obrambe Maribora izkoristil še en njegov nekdanji član, Damjan Vuklišević, in zadel za remi s 3:3.

Zadetek Damjana Vukliševića:

Jan Koprivec junak pomembne zmage Tabora

V prvi sobotni tekmi, izjemno pomembni v lovu na obstanek, so Radomljani povsem nadigrali Tabor v Sežani in po vodstvu, do katerega so z enajstih metrov prišli v prvem polčasu, nizali številne priložnosti pred domačimi vrati. V teh je blestel Jan Koprivec, brez dvoma prvo ime tekme, ki je nogometaše Radomelj z obrambami spravljal v obup. Po številnih neizkoriščenih priložnostih so bili gostje v 80. minuti kaznovani, na 1:1 je poravnal Lan Štravs. Ko se je že zdelo, da bo to tudi končni izid, pa so Sežančani nekaj sekund po izteku štirih minut sodnikovega dodatka prišli do zmage. Zadel je Fahd Ndzengue. Varovanci Nermina Bašića so v prvenstvu tako še 12. v nizu ostali brez zmage, upoštevajoč pokal pa ta niz traja še tekmo več.

Jan Koprivec je bil ime tekme v Sežani. FOTO: Aleš Fevžer.

Rumeni stroj

Domžalčani so neporaženi že zadnjih pet krogov. Trem zaporednim remijem so v petek dodali še dve zaporedni zmagi za skupno 21 točk to sezono in se še utrdili na 5. mestu lestvice, kjer so pred 15. krogom za četrto Muro zaostajali za pet točk. Goričani medtem z osmim ligaškim porazom sezone ostajajo na predzadnjem mestu z 11 točkami.

Rumena družina je za odločitev zmagovalca porebovala le sedemn odličnih minut igre, od 40. do 46. Mrežo gostov je z neubranljivim golom z razdalje načel Franko Kovačević, nato je dvakrat udaril še Žiga Repas, drugič v prvi minuti nadaljevanja. Domači so tako povedli že s 3:0 in dvoboj je bil odločen. Gorica je v 84. minuti sicer prišla do znižanja, a je nato dvakrat udaril še mladi Hrvat Bartol Barišić.

Evrogol Kovačevića:

Se lahko Koprčani vmešajo v boj za naslov?

Prvi letošnji obračun med Olimpijo in Koprom je pripadel zmajem. Foto: Aleš Fevžer

Morda nekoliko presenetljivo v preteklem krogu nobena izmed treh vodilnih ekip ni prišla do zmage. Tokrat se bosta v Stožicah pomerila Olimpija in Koper. Zmaji so v preteklem krogu proti Goričanom iztržili zgolj točko, morebiten poraz na derbiju vodilnih ekip pa bi vsaj nekoliko odprl boj za naslov. Varovanci Alberta Riere so v preteklem krogu sploh prvič letos remizirali.

Koper je v preteklem krogu na gostovanju pri Radomljah remiziral (2:2), pa čeprav so kanarčki dvakrat na srečanju vodili. Kljub remiju na zadnjih dveh obračunih v prvenstvu se lahko varovanci Zorana Zeljkovića z morebitno zmago v Stožicah ponovno povsem vmešajo v boj za naslov.

Mura po potrditev forme

Mura se v zadnjem obdobju lahko pohvali z izjemno formo. Na zadnjih treh tekmah v slovenskem prvenstvu so zbrali tri zmage, še najbolj pa izstopa zmaga proti Celju. V prejšnjem krogu so zanesljivo že v prvem polčasu poskrbeli, da so Sežano zapustili z zmago.

V Fazanerijo tokrat prihajajo Ljubljančani, ki so v oktobru poskrbeli za dva velika skalpa. Najprej so s kar 6:1 odpravili Olimpijo, v prejšnjem krogu pa so premagali še Celjane. Obračun v Murski Soboti ponuja dvoboj dveh ekip, ki sta trenutno v izjemni formi, poleg tega pa bo šlo tudi za obračun najboljšega napada z najboljšim strelcem in najboljše obrambe lige, kar je vsekakor dobro vabilo za ogled tekme.