Domžalčani s tremi goli v sedmih minutah uničili Gorico

Nogomet 28. Okt 202220:00 0 komentarjev

Nogometaši Domžal so v 15. krogu Prve lige Telemach premagali Gorico s 5:1 (2:0). Domači so do vodstva prišli z evrogolom Franka Kovačevića v 40. minuti. V 47. je na semaforju pisalo že 3:0 in zmagovalec je bil odločen.

Tekma v Domžalah se je začela pol ure pozneje zaradi gneče na cesti, v kateri so obtičali Novogoričani. Ti so na koncu doživeli osmi poraz in ostajajo predzadnji. Že v prvem polčasu so Domžalčani dvakrat zatresli mrežo gostov, v drugem polčasu pa kljub odločnejši Gorici tekmo brez posebnih težav pripeljali do zanje srečnega konca, ob koncu so prednost še oplemenitili. Domžale, neporažene na zadnjih petih tekmah, so se po peti zmagi utrdile na petem mestu.

Potem ko v prvih 15 minutah ekipi nista sprožili niti enkrat proti vratom, pa so se v 18. minuti Domžalčani, ki so zaradi poškodb pogrešali Slobodana Vuka, Zenija Husmanija, Tilna Klemenčiča, Daniela Offenbacherja, Marka Strajnarja, Domna Zajška in Janeza Piška, za kratek čas veselili vodstva, ko je iz bližine zadel Franko Kovačević, vendar je bil v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri 0:0.

Kovačević začel serijo golov

Primorci, pri katerih so manjkali kaznovani Alessandro Ahmetaj, poškodovani Jan Andrejašič in Denis Klinar, ki čaka na registracijo, so v 22. minuti tudi opozorili nase po strelu Leona Mariniča, bili še nekajkrat kar nevarni pred vrati Domžal, a brez pravega zaključnega strela.

Zato pa je v 40. minuti spet udaril Kovačević. Po kotu z desne strani je Ivan Durdov žogo vrnil na dobrih 20 metrov, kjer je iz prve ustrelil Kovačević in žogo od vratnice poslal v mrežo za 1:0. V 44. minuti so gostitelji vodili že z 2:0, ko je Žiga Repas svoj prvi prvoligaški gol dosegel s strelom z 18 metrov. Žoga je na poti proti golu zadela Nejca Mevljo in spremenila smer.

Repas je takoj po začetku drugega polčasa dosegel nov zadetek, takrat je na 3:0 povišal z nizkim strelom z dobrih desetih metrov. Podajalec je bil spet Durdov. V 49. minuti je Jošt Urbančič nevarno meril na drugi strani, vendar se je z obrambo izkazal Ajdin Mulalić. Naslednji, ki je bil nevaren pri Gorici, je bil Alen Krajnc v 57. minuti, ko je žoga ob Mulalićevem posredovanju končala tik ob vratnici.

Goričani so bili tisti, ki so v teh trenutkih razumljivo kazali več napadalne želje, vendar kljub nekaterim strelom prav nevarnega ni bilo. V 84. minuti je vendarle primorska zasedba dosegla zadetek, ko je Miroslav Iličić preigraval v kazenskem prostoru in s strelom po tleh znižal zaostanek na 1:3.

Toda le malenkost zatem je Bartol Barišić zadel z glavo po podaji Mateja Podlogarja z leve strani za novo vodstvo Domžal s tremi goli. Devetnajstletni Barišić je v 88. minuti dosegel svoj četrti gol sezone, potem ko je spretno unovčil dvojno podajo z Arnelom Jakupovićem.

Domžale bodo v 16. krogu prihodnji petek gostovale v Kopru, Gorica pa bo dan pozneje gostila Celje.

Domžale – Gorica 5:1 (2:0)

Strelci: Kovačević 40., Repas 44., 46., Barišić 86., 88; Iličić 84.

Športni park, sodniki: Obrenović, Čiča, Habuš.

Domžale: Mulalić, Mutavčić, Đurić, Ilenič, Markuš, Hodžić, Jo. Pišek, Repas (od 69. Perc), Saitoski (od 57. Jakupović), Kovačević (od 85. Podlogar), Durdov (od 69. Baarišić).

Gorica: Likar, Urbančič, Mevlja, Cerovec, Širok, Ankrah, Petrović, Bešir (od 66. Hrka), Krajnc (od 76. Jukić), Marinič (od 66. Leban), Velikonja (od 66. Iličić).

Rumeni kartoni: Perc; Ankrah, Petrović.

Konec tekme!

88. minuta: GOOOOOL! V Domžalah dežujejo zadetki! Barišić je po lepi akciji domačih zadel še drugič za petardo v mreži Gorice.

86. minuta: GOOOL! Po predložku Podlogarja je bil na drugi vratnici z glavo natančen Iličić in takoj končal upe gostov na preobrat.

84. minuta: GOOOL! Žarek upanja za goste, potem ko je Iličić vendarle poskrbel, da se je zatresla tudi domača mreža.

57. minuta: Krajnc je bil sam pred domačim golom, a zapravil priložnost za znižanje zaostanka.

49. minuta: Najbližje golu danes so bili tudi Goričani, a se je s fantastično obrambo izkazal Mulalić.

46. minuta: GOOOOOL! Le dobra minuta nadaljevanja je bila dovolj za novo povišanje vodstva! Še drugič je bil natančen Repas, tokrat je sprožil znotraj kazenskega prostora.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa! Sicer miren prvi polčas, ki pa so ga domači močno poživili v zadnjih minutah pred odmorom.

44. minuta: GOOOL! V Domžalah je že 2:0. Tik pred odmorom je z razdalje sprožil še Repas, žoga je oplazila gostujočega branilca in preletela vratarja.

40. minuta: GOOOOL!! Kakšen zadetek Kovačevića, ki ob močnem strelu z 20 metrov tokrat ni imel težav z VAR-om. Domači vodijo!

18. minuta: Razveljavljeni zadetek Domžal! Prva resnejša priložnost na tekmi in prvi gol, domači so se veselili, a je posredoval VAR in pravilno razveljavil gol Kovačevića.

Začetek tekme!

Začetni postavi:

Domžale: Mulalić, Mutavčić, Đurić, Markuš, Kovačević, Durdov, Hodžić, Repas, Saitoski, Pišek, Ilenič.

Gorica: Likar, Urbačič, Mevlja, Cerovec, Širok, Ankrah, Petrović, Bešir, Krajnc, Marinič, Velikonja.

30 minut zamude: Tekma bi se morala začeti ob 18.30, a so začetni žvižg preložili za 30 minut, ker so gostje na poti iz Nove Gorice obtičali v prometu.