PLT: Junak Emil Velić, Radomljam z obrambo tekme rešil točko

Emil Velić; Foto: Jure Banfi

Nogometaši Brava so v 14. krogu Prve Lige Telemach potrdili zmago nad Celjem. Po sobotni prekinitvi zaradi močnega dežja so v ponedeljkovem nadaljevanju zabili še en zadetek in z 2:0 ugnali Celje, ki tako ni izkoristil remija vodilne Olimpije. Za zaključek kroga sta se v Domžalah ekipi Radomelj in Kopra razšli brez zmagovalca.

Štirinajsti krog Prve Lige Telemach sta v zanimivem srečanju sklenili ekipi Radomelj in Kopra. Gledalci so videli po dva gola na vsaki strani, najlepši trenutek srečanja je občinstvo za obisk nagradil že v prvih desetih minutah, ko je domačo mrežo s prekrasnim volejem načel Žan Benedičič.

Radomljani so po četrt ure izenačili. Prodor Esterja Soklerja je s prekrškom prekinil Adnan Golubović, si prislužil karton in pridelal enajstmetrovko za mlinarje. To je v izenačenje spremenil Samsodin Ouro.

V drugem delu so spet prvi udarili Koprčani, lep predložek je izkoristil Andrej Kotnik, zadel z glavo, toda že v prvi naslednji akciji Radomelj, je na semaforju pisalo 2:2. Žogo je za hrbet svojega sodelavca nesrečno spravil Maj Mittendorfer. Najlepšo priložnost do konca je imel Kotnik, ki mu je veselje globoko v sodnikovem podaljšku obranil Emil Velić.

Koper ostaja drugi, Radomlje so osme. Olimpija ima pred kanarčki po štirinajstih srečanjih sezone osem točk naskoka.

Prekinjen dvoboj v Šiški gladko v roke Brava

Bravo in Celje sta v ponedeljek odigrala še drugi polčas zaradi močnega deževja v soboto prekinjene tekme. Potem ko so Ljubljančani pred nadaljevanjem vodili z 1:0, so kmalu po začetku drugega polčasa podvojili prednost in nato dobro pazili na tekmečeve napade. V soboto je za Šiškarje zadel David Flakus Bosilj, v ponedeljek pa je zmago potrdil Mitja Križan.

Križan potrdil zmago Bravo:

Celje tako ostaja tretje z devetimi točkami za Olimpijo, Bravo pa je na šestem mestu zamenjal Maribor.

Tekma iz Gorice dviguje prah

Olimpija je imela v Novi Gorici kar nekaj težav, pred porazom pa jo je reševal njen prvi vratar Matevž Vidovšek, ki je zbral kar nekaj obramb in še na sedmi prvenstveni tekmi v tej sezoni ohranil nedotaknjeno mrežo. Je pa 22-letni vratar Olimpije, ki se je v prejšnjem krogu vrnil po daljši odsotnosti zaradi poškodbe, poskrbel tudi za najbolj sporen trenutek tekme. V 15. minuti je po dvoboju z Alenom Krajncem branilca Gorice udaril z glavo, a jo presenetljivo odnesel brez izključitve. Glavni sodnik Slavko Vinčić ga je kaznoval le z rumenim kartonom, posredoval pa ni niti VAR. Odločitev,  ki bo v naslednjih dneh zagotovo dvigovala prah.

Sporen trenutek v 15. minuti:

Mura do tretje zmage v nizu

Mura je po nekaj slabših rezultatih očitno ujela pravo formo in v Sežani na vedno zahtevnem gostovanju na stadionu Rajka Štolfa prišla do tretje prvenstvene zmage v nizu. Na Krasu je bilo vse odločeno že po pol ure igre, saj so gostje po 33 minutah igre vodili že s 4:0.

Prvi je za goste zadel branilec Gregor Balažic, potem pa sta se izkazala Mihael Klepač, ki je zabil dva gola, in Amar Beganović.

Drugi gol Mihaela Klepača:

Nov polom Maribora v Ljudskem vrtu

Mariborčani so na tekmo z Domžalami vstopili s kaznijo praznih tribun Ljudskega vrta, svoje igre pa niso uspeli razviti. V 35. minuti so se znašli v zaostanku. Lepo akcijo po podaji s kota je v gol pretvoril Mutavčić in Domžale povedel v vodstvo.

Gol za 1:0:

Drugi polčas pa se je za vijolične začel naravnost katastrofalno. V 47. minuti je Gregor Sikošek prekinil protinapad in si prislužil drugi rumeni karton. Zaradi prekrška so Domžale dobile prosti strel z lepega položaja, izjemno pa ga je izvedel Jošt Pišek in podvojil vodstvo gostov. Le štiri minute kasneje so Mariborčani ostali še brez Roka Kronavetra. Tudi on si je prislužil drugi rumeni karton in tako so Štajerci nadaljevali z deveterico.

Gol za 2:0:

V 71. minuti je Arnel Jakupović zabil še za 3:0, Maribor je vknjižil nov hud poraz.