PLT: Domžale prišle do krvavo potrebne zmage in končale dolg niz Koprčanov

Nogomet 11. Nov 202318:10 0 komentarjev
Domžalčane je v vodstvo popeljal Mario Krstovski. FOTO: Aleš Fevžer.

Za nami sta obe sobotni tekmi Prve lige Telemach. Zadnjeuvrščena Rogaška je v gosteh s 3:1 premagala Radomlje. Domžale, ki so v rezultatski krizi, so z 1:0 zmagale v Kopru. Zanimiv bo predvsem nedeljski spored, ko bo v Ljudskem vrtu štajerski derbi med Mariborom in Celjem, v Stožicah pa derbi med Olimpijo in Muro. V petek sta Aluminij in Bravo remizirala z 1:1.

Domžalčani, ki so v eni največjih rezultatskih kriz v zgodovini kluba, so pod vodstvom Dušana Kosića prišli do krvavo potrebnih točk na Bonifiki, kjer smo v prvem polčasu spremljali zanimiv nogomet, a nismo videli gola, v drugem pa je bilo obratno.

Trenutek odločitve se je zgodil v 76. minuti, ko je po predložku z desne strani do strela z glavo prišel makedonski napadalec v vrstah Domžal Mario Krstovski in zabil gol. Koprčani, ki jih vodi Safet Hadžić, so doživeli prvi poraz po enajstih tekmah.

Gol Maria Krstovskega:

Zadnjeuvrščena Rogaška do tretje zmage

Rogaška je v Domžalah, kjer Radomlje igrajo domače tekme, nekoliko presenetljivo in zanesljivo zmagala. Novinci med prvoligaši so si pot do tretje prvenstvene zmage v tej sezoni utrli v zadnji minuti prvega polčasa, ko jih je v vodstvo popeljal Nejc Gradišar, v drugem polčasu pa sta delo dokončala Oliver Kregar in Rok Pirtovšek, ki je goste v 68. minuti s prvoligaškim prvencem popeljal v vodstvo s 3:0. Radomljani so pred koncem tekme prišli do tolažilnega zadetka, ki pa ga niso dosegli sami. Rogaška si je zabila avtogol.

Gol Nejca Gradišarja:

Matić junak v Kidričevem, obramba Brava na koncu le popustila

Petkovo srečanje v Kidričevem se je začelo po okusu gostov, ki so zadeli že v 6. minuti.

Po kotu je v polno meril nekdanji član Aluminija Nemanja Jakšić, je pa res, da bi lahko ob situaciji precej bolje posredoval vratar domačih Jan Petek. Mlademu čuvaju mreže je ponagajal spolzek teren.

Ljubljančane je “presekala” izključitev njihovega vezista Matica Ivanška. Sodnik je v 35. minuti igralcu Brava zaradi domnevnega simuliranja pokazal drugi rumeni karton in pot pod prho. V drugem delu srečanja so domači dominirali in trud se jim je poplačal nekaj minut pred koncem, ko je v polno meril Tin Matić.

Aluminij v naslednjem krogu decembra gostuje pri Rogaški, Bravo pa bo v Šiški igral proti Muri.

Novo poglavje lova na vodilne grofe

Ljubljanska Olimpija je z zmago proti Celju odprla rano grofov, ki jo lahko moštvo iz mesta ob Savinji hitro pozdravi z zmago proti Mariboru, v enaki meri pa imajo vijolice priložnost, da nanjo natrosi za debelo pest soli. Vijolice so s prihodom Anteja Šimundže dobile nov zagon energije, a novi strateg opozarja, da je trenutna podoba Maribora še daleč od tiste, ki si jo trofejni trener želi. Na drugi strani so Celjani po prihodu Damirja Krznarja najprej vpisali dve zmagi, zdaj pa celotno nogometno Slovenijo zanima predvsem, kakšen bo odziv prvih favoritov za državno krono na boleč poraz proti zmajem. Pred nami je še kako vroč štajerski derbi.

Olimpija pričakuje najbolj zaželenega gosta

Ljubljanska Olimpija je v zadnjem tednu dni vknjižila dve pomembni zmagi – prvenstveno proti Celju (1:0) in evropsko proti ferskemu Klaksviku (2:0). Za povsem miren odhod na novembrsko reprezentančno pavzo varovanci Zorana Zeljkovića zdaj potrebujejo še zmago proti Muri, s katero bi ostali v stiku z vrhom prvenstvene lestvice. Mura ima na drugi strani v kontekstu tekem z Ljubljančani povsem drugačno težavo. Črno-beli v prestolnici niso zmagali še dolgih devetnajst let oziroma od avgusta 2004. Bo Prekmurcem uspelo prekiniti urok in razburkati nogometno ozračje pred novembrskim odmorom?