PLT: Olimpija do zmage v Celju, zdaj zaostaja le še za pet točk (VIDEO)

Prva liga 5. Nov 202316:45 1 komentar
Veselje Ruija Pedra po zadetku z enajstih metrov. FOTO: Jure Banfi.

Olimpija je v derbiju 15. kroga slovenske nogometne Prve lige Telemach po sporno dosojeni enajstmetrovki z 1:0 zmagala pri vodilnem Celju in zaostanek za prvim mestom zmanjšala na pet točk. Danes smo videli še zmago Radomelj z 2:0 pri Bravu. Na najbolj zanimivi sobotni tekmi je Maribor z 2:1 zmagal v Domžalah. Koper je z 1:0 odpravil Rogaško, medtem ko je Mura z istim rezultatom premagala Aluminij.

V derbiju kroga je Olimpija zmagala pri Celju, ki je pod vodstvom novega trenerja Damirja Krznarja doživelo prvi poraz, in zaostanek za vodilnimi Celjani zdaj zaostajajo le še pet točk.

Odločilni trenutek tekme se je zgodil v prvem polčasu, ko je glavni sodnik David Šmajc dosodil sporno enajstmetrovko v korist gostov po prekršku Damjana Vukliševića nad Nemanjo Motiko. V gol jo je spremenil najboljši strelec prvenstva Rui Pedro in Olimpiji, kot se je izkazalo pozneje, prinesel pomembne tri točke.

Prekršek za enajstmetrovko:

Do konca tekme so imeli Celjani številne priložnosti, a jih niso izkoristili. Predvsem zaradi odlične predstave vratarja Olimpije Denisa Pintola, ki v zadnjem času brani namesto poškodovanega reprezentanta Matevža Vidovška.

Radomljani še petič uspešni v Šiški

Radomljani so vodili dobesedno od 1. do zadnje minute. Že v 58. sekundi je mrežo Ljubljančanov načel Sandi Nuhanović, zmagovalca je v 84. minuti odločil Nino Kukovec.

Zelo dobro tekmo je odigrala obramba Radomelj, ki je popolnoma “odrezala” prvega golgeterja Mateja Poplatnika. V preteklih petih tekmah Prve Lige Telemach so Radomljani iz Spodnje Šiške čisto vsakič odnesli vsaj točko.

Zdaj je pred Ljubljančani, ki so državni in pokalni prvaki, ura in pol resnice, ki bo o njihovi kakovosti povedala marsikaj. Če bodo izgubili, bodo za Celjani zaostajali že za 15 točk.

Maribor je na gostovanju v Športnem parku premagal Domžale z 2:1 in vpisal sedmo prvenstveno zmago. V tekmo so bolje vstopili domači, ki so v enajsti minuti povedli prek Maria Krstovskega, tik pred iztekom polčasa pa je za izenačenje z evrogolom poskrbel Marcel Lorber.

V zelo dinamičnem in atraktivni drugi polovici tekme sta si moštvi priigrali številne priložnosti, za odločilno pa se je izkazala tista povsem na začetku polčasa, ko je v 47. minuti za zmago gostov zadel Soudani.

Mura prvič v sezoni zmagala na Fazaneriji

Nogometaši Mure so v 15. krogu Prve lige Telemach premagali Aluminij z 1:0 in se razveselili prve domače zmage v letošnji sezoni. Na Fazaneriji sicer nismo spremljali atraktivnega obračuna. Še posebej v prvem polčasu, ki sta ga ekipi sklenili brez strela v okvir vrat, se je odvijala prava uspavanka. To je naposled v 53. minuti prekinil Filippo Tripi, ki je zadel po podaji iz kota in domačim zagotovil pomembne tri točke.

Jelenič kanarčke vrnil na zmagovita pota

V Rogaški Slatini smo večino akcije videli v prvem polčasu. Iz minute v minuto so bolj pretili gostje in v 26. minuti vendarle strli odpor domačih. V polno je iz osrčja kazenskega prostora meril Enej Jelenič in tako kanarčke po dveh remijih vrnil na zmagovita pota. Slatničani so medtem niz porazov podaljšali že na pet.