Po norem derbiju se prešerno smeji atenskim Slovencem

Nogomet 2. Okt 202222:33 1 komentar

Sanjski uvod v sezono nogometašev Panathinaikosa se nadaljuje. Zeleno-beli so v 6. krogu grške Superlige tri točke odnesli še iz vročega gostovanja pri PAOK-u. Pomembno vlogo pri zmagi atenskega velikana sta imela Andraž Šporar in Adam Gnezda Čerin.

Po prvem polčasu derbija med PAOK-om in Panathinaikosom v solunskem nogometnem “kotlu” Toumba, se je precej bolj smejalo domačim. Jasmin Kurtić in soigralci so namreč po zadetku Nelsona Oliveire že v 18. minuti vodili z 1:0 ter prednost odpeljali v drugi polčas. Toda ta je popolnosti pripadel gostom. V 51. minuti je Ruben Perez s sijajno podajo zaposlil Aitorja Cantalapiedro, ta pa je s sijajnim preigravanjem ukanil domačega vratarja ter žogo poslal v mrežo PAOK-a.

Odločilni trenutek tekme pa je prišel v 73. minuti. Andraž Šporar je visoko skočil v kazenskem prostoru domačih, z glavo žogo sicer udaril mimo vrat črno-belih, toda pri tem ga je dobesedno “nokavtiral” vratar Kotarski in po posredovanju VAR-a je avstrijski sodnik Weinberger pokazal na belo točko.

Kako je Andraž Šporar priigral enajstmetrovko za Panathinaikos:

Tik pred koncem rednega dela se je zdelo, da bo imel tudi PAOK na voljo enajstmetrovko, a je VAR odločitev avstrijskega sodnika popravil. Panathinaikos je tako slavil veliko zmago, s katero po šestih tekmah ostaja stoodstoten in je z 18 točkami vodilna ekipa grške lige. Po letih suše, zeleno-beli so zadnji domači naslov osvojili leta 2010, se za atenskega velikana očitno obetajo lepši časi.

Vrhunci tekme:

Tudi po zaslugi Slovencev, torej. Andraž Šporar je igral do 85. minute, Adam Gnezda Čerin pa celotno tekmo. Benjamina Verbiča tokrat ni bilo v kadru zeleno-belih.