Šporar veliki junak atenskega derbija, Panathinaikos na vrhu

Nogomet 11. Sep 202222:33 0 komentarjev
Andraž Šporar pri Panathinaikosu preživlja nove lepe trenutke kariere. FOTO: Guliverimages.

Andraž Šporar je zabil zmagoviti gol za Panathinaikosu na velikem atenskem nogometnem derbiju, za zmago nad AEK z 2:1. Do novih treh točk sta pomagala še dva slovenska reprezentanta Adam Gnezda Čerin in Benjamin Verbič. Panathinaikos je po štirih tekmah pri 12 točkah.

Pred dnevi je bil izbran za najboljšega igralca meseca avgusta v grški Superligi, danes pa postal še veliki junak vročega atenskega derbija. Andraž Šporar, ki je igral 78 minut, je v sodnikovem dodatku prvega polčasa uspešno realiziral enajstmetrovko in Panathinaikos popeljal do vodstva z 2:1. Do konca tekme se izid ni spremenil, tako da je Panathinaikos prišel do četrte zmage na četrti tekmi nove sezone in je seveda vodilni na lestvici.

Do pomembnih treh točk sta pomagala tudi Adam Gnezda Čerin, ki se je hitro ustalil v začetni enajsterici Panathinaikosa. Tokrat je igral od prve do zadnje minute in se v statistiko vpisal z rumenim kartonom.

Benjamin Verbič, še tretji Slovenec, ki je to poletje prišel v Panathinaikos, je na igrišče vstopil v 74. minuti.

Gol Andraža Šporarja:

Kotnikovi na zadnjem mestu, Kurtićevi zaključujejo krog

Ionikos Matica Kotnika, ki pa okreva po poškodbi in še ne igra, je v soboto doma izgubil s 1:4 proti Atromitosu in ostaja pri zgolj točki, kar ga uvršča na povsem zadnje mesto lestvice.

Paok Jasmina Kurtića bo v ponedeljek zvečer gostil Lamio. Po treh tekmah je pri sedmih točkah.