Dramatičen razplet na Bonifiki, Koper v 94. minuti v finale

Nogomet 21. Apr 202222:00 > 22. Apr 2022 11:16 0 komentarjev

Po drami na včerajšnji prvi tekmi polfinala slovenskega nogometnega pokala, ko je Bravo z velikim preobratom in golom v 94. minuti premagal Domžale, je bilo dramatično tudi danes na Bonifiki. Tam je Koper do zmage z 1:0 in finala z golom z enajstmetrovke prav tako prišel v 94. minuti.

Na drugi tekmi polfinala pokalnega tekmovanja je bilo dramatično že nekaj sekund po prvem sodnikovem žvižgu, ko je sodnik Nejc Kajtazović pokazal na enajstmetrovko po prekršku vratarja Kopra v svojem kazenskem prostoru. Odgovornost je prevzel Ivan Božić, a se je Ivan Adam odkupil za napako in njegov strel obranil.

Vse do zaključka tekme smo videli razburljiv, dinamičen obračun, v katerem je bilo na obeh straneh nekaj priložnosti, potem pa se je v 94. minuti zgodil odločilen trenutek. Bede Osuji je padel v kazenskem prostoru Celja, a ga je sodnik najprej kaznoval z rumenim kartonom zaradi simuliranja, malo za tem pa so se oglasili iz sobe za Var in sodnik je spremenil svojo prvo odločitev. Pokazal je na belo točko, ki jo je v gol spremenil prav nigerijski napadalec in Koprčane popeljal v veliki finale.

Gol Bedeja Osujija za zmago:

V 94. minuti do finala tudi Bravo

V prvem polfinalu so Domžalčani v Spodnji Šiški v torek po manj kot pol ure igre vodili že z 2:0 in bili na dobri poti do novega finala.

Tako je bilo vse do zadnjega dela igre, ko so gledalci v Ljubljani vidli neverjeten preobrat. Bravo je v zadnje pol ure tekme zabil tri gole, odločilnega je prispeval Gregor Bajde v 94. minuti, in se prvič v zgodovini kluba uvrstil v veliki finale pokalnega tekmovanja.

Bravo – Domžale 3:2 (0:2)
Marjanac 64., Kramarič 84./11-m, Bajde 90.+4; Ibričić 3., Klemenčič 26.

KONEC TEKME! Koper je drugi udeleženec finala pokala za sezono 2021/22.

GOOOL!!! Bede Osuji je enajstmetrovko spremenil v gol, Nigerijec je v 94. minuti zadel za zmago Kopra.

93. minuta: po padcu Bedeja Osujija je sodnik Nejc Kajtazović pokazal na enajstmetrovko. Nigerijec je sprva sicer prejel rumeni karton, po posredovanju Vara pa si je glavni delivec pravice premislil in pokazal na belo točko.

76. minuta: zdaj pa je na Bonifiki dišalo po enajstmetrovki, potem ko je žoga v kazenskem prostoru v roko zadela Esterja Soklerja, a je sodnik ni dosodil.

75. minuta: še naprej zelo izenačena tekma, a v zadnjih minutah brez večjih priložnosti.

60. minuta: v prvih 15 minutah drugega dela igre še nismo videli velikih priložnosti, je pa še naprej zanimivo. Trenutno so boljši Celjani.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

44. minuta: zdaj je bilo po dolgem času spet nevarno Celje. S strelom je poskusil kapetan Tomislav Tomić, ki pa ni bil dovolj natančen.

28. minuta: nova priložnost za Koper in nova obramba celjskega vratarja. Tokrat je Matjaž Rozman posredoval po strelu Kaheema Parrisa z roba kazenskega prostora.

12. minuta: po protinapadu je prišel do strela napadalec Kopra Lamine Colley, a se je Matjaž Rozman izkazal z obrambi in žogo odbil v kot.

Obranjena enajstmetrovka Davida Adama:

2. minuta: Ivan Božić, napadalec Kopra, je zapravil enajstmetrovko. David Adam se je odkupil za napako in obranil strel z bele točke.

1. minuta: Nor začetek tekme v Kopru. Celjani so že po manj kot pol minute prišli do enajstmetrovke, potem ko je vratar Kopra David Adam storil prekršek nad napadalcem Celja.