V Podčetrtku nič novega: Dobovec petič zapored pokalni prvak

Nogomet 5. Mar 202222:00 > 06. Mar 2022 9:50 0 komentarjev

Dobovec je v Podčetrtku prišel do nove lovorike. V finalu slovenskega pokala je s 6:1 premagal Hišo daril Ptuj in še petič zapored osvojil pokalni naslov.

Kristjan Čujec je Dobovčane povedel v vodstvo v četrti minuti, pet minut pozneje pa je prednost podvojil Žiga Čeh. V 22. minuti je na 3:0 povišal Vedran Matošević in tako praktično zapečatil usodo sicer borbenih Ptujčanov.

Ti so imeli v 25. minuti na voljo šestmetrovko, ki jo je izkoristil Borut Ručna, za 1:3, toda že v 29. je Čujec s svojim drugim golom na tekmi spet povečal prednost Dobovca.

Vsi zadetki v finalu pokala:

V 33. minuti pa je izkušeni Čujec prišel še do tretjega zadetka, ko je kaznoval igro tekmeca brez vratarja. Vajo pa je ponovil še v 40. minuti, ko je skoraj čez celo igrišče žogo poslal v prazno mrežo in s svojim četrtim zadetkom na tekmi postavil končni izid (6:1).

Svoje Dobovca po novi lovoriki:

Morina: Precej kritik je bilo, slišali smo jih

“Vem, da se ponavljam. A sem neizmerno srečen, ker smo to osvojili. Težko obdobje je za nami, zadnjih mesec je bil težek. To so potrjevali tudi rezultati, ki jih nismo bili vajeni. Trdo smo trenirali, ni nam šlo, a smo verjeli in se trudili. Precej kritik je bilo, slišali smo jih, a smo bili tiho. V pravi luči smo se pokazali, ko je bilo to treba in pokazali, da ni ravno tako, kot se je govorilo. Ni lahko petkrat zapored osvojiti pokalni naslov,” je po tekmi povedal Kujtim Morina, trener Dobovca.

Za Dobovec je to peti naslov, rekorderka ostaja Litija z devetimi. Ptujčani pokala še niso osvojili. Damir Puškar, vratar Dobovca, je v Podčetrtku osvojil že svojo 11. pokalno lovoriko. »

Pri dekletih lovorika v Voličino

Ekipa KMN Slovenske gorice je prvi zmagovalec ženskega futsal pokala. V finalu so varovanke trenerja Dejana Krambergerja z 2:1 premagale ŽNK Celje. Pred tekmo je Vlado Močnik, predsednik Komisije za futsal pri NZS in član IO pri NZS, podelil priznanje za najboljšo igralko minulega koledarskega leta. To priznanje je prejela Ines Ermenc (ŽNK Celje).

“Finale se igra, da se zmaga, ne šteje lepota. Uspelo nam je. Kot prvi smo osvojili ta pokal, kar je velika stvar tudi za naš mali kraj Voličina,” je povedal po uspehu Kramberger.

Pokal Terme Olimia, zaključni turnir:

Finale:

Sobota, 5. marec:
FK Dobovec – Hiša daril Ptuj 6:1 (2:0)
Strelci: 1:0 Čujec 4., 2:0 Čeh 9.,  3:0 Matošević 22., 3:1 Ručna 25./6-m, 4:1 Čujec 29., 5:1 Čujec 33., 6:1 Čujec 40.

Polfinale:

Petek, 4. marec
FC Litija – FC Hiša daril Ptuj 2:4 (2:2)
Strelci: 0:1 Kneževič 2., 1:1 Ferreira 9., 1:2 Kneževič 12., 2:2 Badrov 15./a.g., 2:3 Gajser 32., 2:4 Kneževič 37.

FK Siliko – FK Dobovec 6:7* (2:2, 1:1)
Strelci: 0:1 Matošević 15., 1:1 Ciuha 19., 2:1 Ciuha 25., 2:2 Mordej 37.