Martinez Inter popeljal v veliki finale

Evropa 16. Maj 202320:45 > 22:53 0 komentarjev

Inter je prvi finalist lige prvakov. Tudi na povratnem obračunu so nerazzurri ugnali mestne tekmece (1:0) in se zanesljivo prebili v veliki finale. Drugega finalista bomo dobili jutri, ko se bosta udarila Manchester City in Real Madrid.

Inter je tudi na drugi tekmi polfinala lige prvakov premagal Milan z 1:0 in se s skupnim izidom 3:0 prvič po letu 2010 uvrstil v finale tekmovanja, hkrati je brez prejetega zadetka zmagal že četrti zaporedni Derby della Madonnina.

Povratni obračun je tokrat bolje začel Milan. Theo Hernandez je bil z nevarnim strelom zelo blizu zadetka. Izbranci Stefana Piolija so iskali gol, ki so ga tako zelo potrebovali. Inter se je odlično uprl napadu Rossonerov in začel vse bolj iskati priložnosti za lasten zadetek.

V prvem polčasu je bil blizu zadetka še Rafael Leão, toda njegov strel je zletel tik ob vratnici. Čeprav so nerazzurri ohranili prednost dveh golov, so pred odmorom prejeli udarec, saj se je poškodoval Mkhitaryan.

V 74. minuti je Lautaro Martinez izkoristil priložnost, zatresel mrežo Milana in od takrat je bilo jasno, da se bo Inter prebil v veliki finale.

V sredo ob 21. uri pa se bosta v drugem polfinalnem obračunu merila Manchester City in Real Madrid. Prva tekma – za mnoge finala pred finalom – se je končala z 1:1. Pri Realu se bo po kazni vrnil branilec Eder Militão.

Zmagovalca polfinala se bosta uvrstila v veliki finale, ki bo 10. junija v Carigradu.