Olimpija do pomembnih točk v Murski Soboti

Nogomet 3. Sep 202322:15 0 komentarjev

Olimpija je v 7. krogu Prve lige Telemach prišla do četrte zmage. S 3:1 je zmagala na derbiju v Murski Soboti.

Olimpija je v prejšnjem krogu proti Celju prekinila niz treh zmag, danes pa se je spet vrnila v zmagovalne tirnice, ko je dobršen del tekme prevladovala, z napakami pa Muri omogočila, da je bila dolgo v boju za točkovni izkupiček. Na koncu se je zeleno-bela zasedba s četrto zmago na tretjem mestu vodilnemu Celju približala na štiri točke, Mura pa je šesta, a že z desetimi točkami zaostanka za prvim mestom.

Tekma se je začela dokaj mirno z rahlo terensko pobudo gostov iz Ljubljane, ki pa si ni priigrala kake obetavne akcije, povsem enako velja za njene tekmece v črno-belem.

V 20. minuti pa je iznenada udaril Rui Pedro, ki je na dobrih desetih metrih neoviran dobil žogo malce na levi strani ter jo poslal v nasprotni zgornji kot za vodstvo Olimpije.

Mura je hitro odgovorila. Rui Pedro je v 27. minuti slabo podal žogo nazaj proti svojim branilcem, dobil jo je Amadej Maroša in jo poslal do Dardana Shabanhaxhaja, temu pa iz bližine ni bilo težko zadeti za 1:1.

To je bila tudi zadnja res nevarna akcija v precej umirjenem polčasu, v sodniškem dodatku je Pedro Lucas namreč slabo reagiral pred vrati in zgrešil žogo po podaji, ki mu bi omogočila strel iz bližine.

V drugem polčasu je Nemanja Motika v 52. minuti streljal čez gol, potem ko je Olimpija prišla do priložnosti po nekaj tveganih podajah domačih v domačem kazenskem prostoru in njegovi okolici.

Minuto pozneje je imel Timi Max Elšnik izjemno priložnost za novo vodstvo Olimpije, sam je bil v kazenskem prostoru, a na koncu mu je veselje preprečil Kobie Morris.

Klemen Mihelak je z dobro obrambo preprečil zadetek Lucasu po strelu z glavo iz bližine, takoj zatem pa je še enkrat dobro reagiral po novem Olimpijinem poskusu v 55. minuti.

Pritisk je Olimpiji prinesel najstrožjo kazen po prekršku nad Ivanom Posavcem, z bele pike je bil v 65. minuti zanesljiv Elšnik. V 69. minuti je Mura izpeljala lep napad, zaključil ga je Shabanhaxhaj, vendar je dobro posredoval Matevž Vidovšek.

Sedem minut pozneje je od daleč zgrešil Matic Maruško, pri Olimpiji je kmalu zatem neuspešno poskusil Mustafa Nukić, je pa ta v 85. minuti odločil tekmo, ko je izkoristil tretji zaporedni strel Ljubljančanov v enem napadu.

Mura bo v 8. krogu čez 14 dni gostila Bravo, Olimpija pa Maribor.

Mura – Olimpija 1:3 (1:1)

Stadion Fazanerija, sodniki: Borošak, Černe, Perger.

Strelci: 0:1 Rui Pedro (20.), 1:1 Shabanhaxhaj (27.), 1:2 Elšnik (65./11 m), 1:3 Nukić (85.).

Mura: Mihelak, Sadriu, Morris, Maruško, Trontelj, Kous (od 59. Tripi), Jurišić, Kasalo (od 59. Šarić), Kurtović (od 87. Domijan), Maroša (od 77. Petković), Shabanhaxhaj.
Olimpija: Vidovšek, Silva, Sualehe, Ratnik, Muhamedbegović, Doffo, Elšnik (od 77. Brest), Posavec (od 67. Fadida), Motika (od 87. Boultam), Rui Pedro (od 67. Pinto), Lucas (od 76. Nukić).

Rumeni kartoni: Kous, Kurtović, Trontelj; Ratnik.

V ŽIVO:

KONEC TEKME!

GOOOL!!! Tekma v Murski Soboti je očitno odločena. V 85. minuti je za Olimpijo zadel še rezervist Mustafa Nukić. Olimpija zdaj vodi s 3:1.

69. minuta: Mura je imela veliko priložnost za izenačenje. Pred gol Olimpije je prišel strelec prvega gola Dardan Shabanhaxhaj, ki pa tokrat ni zadel. Matevž Vidovšek se je izkazal z izjemno obrambo in žogo odbil v kot.

GOOOL!!! Enajstmetrovko je v 65. minuti rutinirano v gol spremenil kapetan Olimpije Timi Max Elšnik. Ljubljančani zdaj vodijo z 2:1.

65. minuta: Po prekršku nad Ivanom Posavcem v kazenskem prostoru Mure je sodnik pokazal na enajst metrov v korist Olimpije.

54. minuta: Velika priložnost za Olimpijo, ki v zadnjih minutah pritiska. Do strela je prišel Brazilec Pedro Lucas, poskusil je z glavo, a se je z izjemno obrambo izkazal vratar Mure Klemen Mihelak.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

30. minuta: Tekma se je razživela. Zdaj je imela Mura priložnost za vodilni gol. Streljal je mladi Niko Kasalo, ki pa ni zadel.

GOOOL!!! Izenačenje v Murski Soboti. Za Muro je v 27. minuti zadel Dardan Shabanhaxhaj.

GOOOL!!! No, pa se je končno nekaj zgodilo. Olimpija je prišla do vodilnega gola. Mojstrsko je v 19. minuti zadel Rui Pedro.

15. minuta: Za nami je tretjina prvega polčasa, v Fazaneriji pa se za zdaj ni zgodilo nič omembe vrednega. Zaspana tekma …